Gönderen Konu: MSI Gv72 Linux Yükleme ve Kullanma Sorunu  (Okunma sayısı 108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kodlagel

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
MSI Gv72 Linux Yükleme ve Kullanma Sorunu
« : 10 Mart 2019, 11:27:43 »
Merhaba, uzun zamandır eski bir lenovo bilgisayarımda linux kullanmaktaydım. Lakin yeni bir bilgisayar aldım. Bilgisayarın özellikleri aşağıdaki gibi

Ram: 16 gb
Ekran kartı: GTX 1050 TI
İşlemci : i7 7700HQ

Şimdi yaşadığım sorunları anlatmak istiyorum
Bilgisayara linux yüklerken yükleme ekranında bilgisayar donuyor bunu install ekranında "nomodeset" yazarak aştım. Lakin yükleme tamamlandıktan sonra bu sefer Linux Mint logosunun gözüktüğü ekran donuyor.
Deepin linux ile bunları aştım lakin o da arada patlıyor. Windowsta yaşadığım sorunun haddi hesabı yok. Ben bu sorunları nasıl aşabilirim. Yada neyden dolayı bu sorunları yaşamaktayım

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: MSI Gv72 Linux Yükleme ve Kullanma Sorunu
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2019, 14:40:51 »
Size de merhaba,

Kurulum sonrasında Intel+Nvidia hibrit sistemlerde görülen bu sorunu, sistemi kurtarma kipi ile açarak aşabilirsiniz. [Rehber] Grub Menüsü, Kurtarma Kipi Seçenekleri ve Çekirdeklerin Yönetimi

Masaüstüne ulaştığınızda Sürücü Yöneticisi ile Nvidia sürücüsünü kurarsanız sorun çözülecektir.

Kurulum öncesinde de nomodeset değişkenini kullanmanıza gerek yok, sistemi uyumluluk kipi (compatibility mode) seçeneği ile açıp kurulum yapabilirdiniz.

Intel+Nvidia hibrit GPU bulunan sistemlerde rastlanabilen bu durumla ilgili forumda daha önce açılmış konular mevcut, lütfen forum içi arama/araştırma yapmayı atlamayalım.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı kodlagel

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2019, 23:42:40 »
Teşekkürler sorun çözüldü

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2019, 23:59:40 »
Rica ederiz.

Başlığı etiketlerseniz, konuyu kilitleyebiliriz.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...