Gönderen Konu: [Nasıl] Kdeconnect Web Tarayıcı Eklentisi Yükleme  (Okunma sayısı 51 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Kdeconnect Android cihazları ile iletişim kurmayı sağlayan bir uygulamadır. Aşağıdaki komutla sisteminize kurulabilir.

Kod: [Seç]
sudo apt install kdeconnect
Bu uygulamanın Web tarayıcı için bir 3. parti eklentisi de mevcut. Bunu kurmak için öncelikle buradan eklentinin sistem dosyasını indirmeniz gerekiyor.

İndirdiğiniz dosyayı ev dizinine taşıyın ve ardından sıkıştırılıp arşivi çıkartın.  Şimdi aşağıdaki aşağıdaki komutla eklenti sistem kurulum dosyasını çalıştırabilirsiniz. Çalıştırmadan önce web tarayıcının kapalı olduğundan emin olun.

Kod: [Seç]
./kdeconnect-chrome-extension -install
Komutu çalıştırdığınızda karşınıza hangi web tarayıcı için yükleme yapmak istediğinize dair bir soru çıkıyor. Sekme (tab) tuşu ile yüklemek istediğiniz web tarayıcılarını seçiyorsunuz ve giriş (nter) tuşu ile kurulum yapıyorsunuz.

Alıntı
Browser Selection
Select browser(s) for native host installation (Space to select, Enter to confirm):
  ◉  Chrome/Opera
  ◉  Chromium
  ◯  Vivaldi
> ◉  Firefox
  ◯  Custom

Kurulumdan sonra tarayıcının web sitesinden gerekli eklentiyi kurmalısınız.
Chromium tabanlı taraycılar için buradaki Chrome eklentisini kullanabilirsiniz.
Firefox için buradaki eklentiyi kullanabilirsiniz.

Bu eklenti sayesinde, Kdeconnect ile bağlantı kurduğunuz Android cihazlarla web sayfaları, video ve resimleri paylaşabilirsiniz.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı okanakinci

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GT820M + Intel Haswell-ULT
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz x 2
Ynt: [Nasıl] Kdeconnect Web Tarayıcı Eklentisi Yükleme
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2019, 21:32:25 »
Şimdi kurdum, harika oldu. Aslında hem telefon hem de bilgisayarda Firefox kullanıyorsak oradaki sekme ışınlama özelliği de aynı işi yapıyor ama farklı tarayıcılar kullananlar için çok işe yarayacaktır.