Gönderen Konu: Gparted Diskin Doluluk Bilgisini Göstermiyor  (Okunma sayısı 61 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muxtar57

• Çok Yeni Penguen
  • *
Gparted Diskin Doluluk Bilgisini Göstermiyor
« : 31 Ocak 2019, 22:28:38 »
Gparted herzaman kullanirdim diskin ne kadar bos dolu ve baska islemler icin ama simdi Linux Mint Cinnamon-da Gparted disk(SSD SAMSUNG EVO) hakkinda hicbir bilgi vermiyor acaba sorun ne ola bilir? 

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Gparted Diskin Doluluk Bilgisini Göstermiyor
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2019, 23:06:29 »
Bir ISO dosyasını hibrit olarak Diske yazdırmışsınız. Yani diski bir anlamda ISO dosyasının benzeri haline getirmişsiniz. Bu durum disk üzerinde verilerin üzerine yazılmış olma sonucunu doğrutu. Diski kullanabilmek için biçimlendirmeniz gerekiyor. Gaprted uygulamasında dosya sistemine (ISO 9660) baktığınızda da bunu görebilirsiniz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Muxtar57

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2019, 00:53:32 »
Simdi bu durumda ne yapa bilirim? diski nasil bicimlendire bilirim? ben baska bir Linux bilgisayarda dd ile normal bir iso islemi yapdim sonra o usb ile bu bilgisayarima format atdim direk diske ISO nasil kurulmus ola bilir? ayni USB ile baska bir dizustu bilgisayari formatladim ama onda boyle sorun olmadi burada SSD ile alakali bir durum ola bilirmi?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2019, 01:04:30 »
SSD ile alakalı bir durum yok, ISO dosyasını SSD diske yazdırmışsınız o kadar. Gaprted ya da Diskler uygulaması ile SSD diski biçimlendirebilirsiniz. ISO dosyasının SSD diske nasıl kurulduğunu bilemem, belki yanlışlıkla yaptınız. Zaten SSD diskteki ISO dosyası Linux Mint'e ait değil.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...