Gönderen Konu: 19.1 Xfce Ana menüye kategori ya da uygulama ekleme  (Okunma sayısı 120 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barthez

• Yeni Penguen
  • *
19.1 xfce 64 kurdum. Görsel efekt ve 3D işleri ile uğraşıyorum. Dolayısı ile kurduğum programların bazıları depolarda yok. Direkt olarak sayfalarından indirip kuruyorum. Son olarak dün kurduğum Houdini programını kurduktan sonra ana menü de bulamadım. Hiç bir kategori içinde yoktu. Ama adını yazınca çıkıyor.

Fakat ben menüde görünmesini isterdim. En azından Blender gibi graphics kategorisinde görünebilirdi. Hoş bana kalırsa Blender da graphics değil de 3D programs  diye bir kategori açabilsem, onun içinde olurdu.

Uzun lafın kısası bu ana menüdeki programların dağılımını kişiselleştirebiliyor muyuz? Diğer masaüstü sürümlerinde sağ tıklayınca çıkan bir menüden bahsedildiğini okudum. Ama benim menü de nereye tıklarsam tıklayım, böyle bir menü çıkmadı.

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: 19.1 Xfce Ana menüye kategori ya da uygulama ekleme
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2019, 16:18:32 »
Menü simgesine sağ tıklayıp, Uygulamaları Düzenle seçeneğini seçmeyi deneyin.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Barthez

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2019, 00:32:52 »
Selamlar. İşler yoğundu bu ara eve gelip de makineyi açacak zaman bulamadım. O yüzden biraz geç oldu geri dönüşüm.
Dediğiniz gibi mint logosunun üzerine sağ tıklayınca Edit applications a tıkladım. Ama orda herhangi bir kategori ekleme seçeneği yok. Whisker menu nün manuelinde de bulamadım böyle bir şey. Sadece istediğimiz uygulamaları favorites altında toplayıp derliyebiliyoruz anladığım kadarı ile. Şimdilik bu da işimi görür.  Ama kendi kategorimi açabilsem süper olurdu.

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2019, 00:56:27 »
Menulibre'nin sağ üst kısmındaki + simgesine tıklayıp, Dizin Ekle seçeneğine tıklayın. Sonra bu oluşan dizini seçin ve istediğiniz gibi adlandırın ve değişiklikleri kaydedin.

Ardından uygulamadaki yukarı aşağı oklar ile istediğiniz başlatıcıyı açtığınız dizin içine taşıyın.

Çevrimdışı Barthez

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2019, 01:10:01 »
Enteresan. Ben de Menulibre yok ama. Menu Editor var. Ana menu de settings altında görünüyor. Ama tıkladığımda bir türlü açılmadı. Mouse işlem yapıyor şekline dönüşüyor ama bir süre sonra o da normale dönüyor. Task manager da falan da bir şey göremedim.

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2019, 01:14:54 »
Menüde, Menu Editor olarak görünen zaten MenuLibre uygulamasıdır. Aşağıdaki komutla açmayı deneyiniz.

Kod: [Seç]
menulibre
Eğer açılışında sorun yaşarsanız, komutun çıktısıyla birlikte yeni bir konu açarsınız. Bu konuya sadece menüye kategori ekleme ile ilgili husustan devam edelim.