Gönderen Konu: SanDisk Dual Drive ile Linux Mint 19 Cinnamon 32 bit kurulumu başlıyor.  (Okunma sayısı 217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Soleroks

• Çok Yeni Penguen
  • *
Öncelikle merhabalar. geçen gün bilgisayarım takoz olduğu ve ISO indiremeyecek durum ve şartlarda olduğum için bir SanDisk Dual Drive satın aldım. (16GB) ISO 2 USB programı ile Linux Mint 19 Tara isosunu telefonuma indirdim ve bu proglamla yazdım. ama ne yazıkki Flash belleği PC'me takıp SanDisk'i BIOS'tan birinci sıraya aldığım halde bile boot ederken (edemezken) Yanıp sönen alt tire (Okuma simgesi) dışında ekranda hiçbir şey yok. elimde başka bir USB bellek yok ve değiştirememde. yardımlarınızı bekliyorum (Hard disk gibi parçaları çıkardım.)

bu arada Cihaz USB 3.0 ama benim anakartım USB 2.0 bunun kuruluma etkisi olur mu + etkisi olsa bile yinede kurabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler.
Soleroks - 14

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
Flash Belleğinizin 3.0 'ı destekliyor olması 2.0 'da çalışmayacağı anlamına gelmiyor Flash Belleğin donanımsal olarak bir sorunu yoksa herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
İndirdiğiniz ISO'nun sha256sum doğrulaması yaptınız mı ? Kalıbı hızlı yazdırmış olabilirsiniz düşük hızda tekrar deneyebilirsiniz. Varsa Bios'tan Secure boot özelliğini kapattınız mı ? ISO kalıbını farklı bir uygulama ile yazdırmayı deneyebilirsiniz, forumda pek çok öneri mevcut.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Soleroks

• Çok Yeni Penguen
  • *
Flash Belleğinizin 3.0 'ı destekliyor olması 2.0 'da çalışmayacağı anlamına gelmiyor Flash Belleğin donanımsal olarak bir sorunu yoksa herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
İndirdiğiniz ISO'nun sha256sum doğrulaması yaptınız mı ? Kalıbı hızlı yazdırmış olabilirsiniz düşük hızda tekrar deneyebilirsiniz. Varsa Bios'tan Secure boot özelliğini kapattınız mı ? ISO kalıbını farklı bir uygulama ile yazdırmayı deneyebilirsiniz, forumda pek çok öneri mevcut.
Çok teşekkür ederim hocam. USB'nin OTG bölümü takılınca sorunsuzca telefonum algılıyor
USB kısmınıda diski uçurmadan önce PC`de algılanıyordu. şimdi gelelim asıl soruya ben mobilden sha256sum doğrulamasını nasıl yapabilirim? çünkü 2.ci bir bilgisayarım yok
Soleroks - 14