Gönderen Konu: Linux Mint Yanına Başka Bir Linux Dağıtımı Kurmak  (Okunma sayısı 40 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nongliadin

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-2410M CPU @ 2.30GHz
Öncelikle konuyu nereye açsam bilemedim o yüzden buraya açtım. Yanlış yere açtı ise kusuruma bakmayın. Ben Linux Mint 19.1 kullanıyorum yanına başka bir Linux dağıtımı kurmamda bir sakınca olur mu? Eğer sakıncası yoksa nasıl kurabilirim? Windows ile dual boot yapmaktan farkı var mı?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Linux Mint Yanına Başka Bir Linux Dağıtımı Kurmak
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2019, 20:02:45 »
Linux Mint'in yanına farklı bir dağıtım kurabilirsiniz. Yeni kurulum yapacağınız dağıtım için boş bir alanın (disk bölümü) olması gerekir. Kurulumu bu bölüme yapacaksınız. Nasıl yapılabileceği ile ilgili dağıtımların kendi rehberlerini incelemeniz daha uygun olabilir. Ubuntu tabanlı dağıtımlar üç aşağı beş yukarı birbirine benzer, Linux Mint'i kurduğunuz biçimde kurulum yapabilirsiniz. Diğer dağıtımların bazıları genel bir kurulum yöneticisi olan Clamares kullanıyor, bunların da kurulumları birbirine benzer. Hata yapmamak için dağıtımların rehberlerinin sağlıklı biçimde incelemenizde fayda var. Popüler dağıtımlar gnellikle çok kolay biçimde kuruluyorlar.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...