Gönderen Konu: Dağıtım tavsiyesi  (Okunma sayısı 202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _X_

• Çaylak Penguen
  • **
  • Grafik Kartı: Ati
  • İşlemci: Amd
Dağıtım tavsiyesi
« : 24 Aralık 2018, 00:49:11 »
Merhabalar.

Kullandığım programlar : Pycharm , Visual Stido Code , GIMP , Brackets , Android studio

Bilgisayar özelliklerim  :
SSD 120  **--**  1TB HD **-**  8 GB RAM 1600MHZ ** -- ** AMD Radeon™ R7 M440 Grafik Kartı ** -- ** AMD Dört Çekirdekli A8-7410 APU (2,2 GHz, 2,5 GHz'e kadar, 2 MB

Görüldüğü üzere üst düzey bir sistem değil.Linux dağıtımlarını seviyorum kullanmak istiyorum.Memnunum.Tabi ki sorunlar olabilir bunu linux yada windows vs muhabbetine çekmiyorum.

Ancak gerçekten aradığım en önemli şeyler stabilite ve makineyi yormaması.Ve donanımsal uyum.Tek istediğim bu prıgramları sorunsuz kullanmak.Linux konusunda özelleştirmeler vs o tarafa girmiyorum.Ufak bir güncelleştirmede sorun istemiyorum.

Ubuntunun arayüzünü seviyorum ancak ağırlaşıyor makina. 18.04 kullanırken.Sizce hangi dağıtımı kullanmalıyım.

Ve bir konuda sormak istiyorum. 18.10 malum temmuza kadar güncelleştirme veriyor.Sizce bunu kullanmak hata mı olur benim için  ? Malum destek süreleri çok kısa.Ancak 18.04den daha çok beğendim çok fark yok tabi ki ama.Kullansam başımı ağrıtır mı ?

Çevrimdışı mehmethanifi

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate & Xfce
  • Grafik Kartı: atı radeon
  • İşlemci: i5
Ynt: Dağıtım tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2018, 07:21:46 »
Merhabalar,
https://blog.linuxmint.com/?p=3597
linux mint cinnamon masaüstü uygulamasını yükleyebilirsiniz.
Sistem gereksinleri aşağıda yazmaktadır.
Kod: [Seç]
System requirements:

1GB RAM (2GB recommended for a comfortable usage).
15GB of disk space (20GB recommended).
1024×768 resolution (on lower resolutions, press ALT to drag windows with the mouse if they don’t fit in the screen).

« Son Düzenleme: 24 Aralık 2018, 07:24:21 Gönderen: mehmethanifi »
Önemli Olan Sevgi Saygı Anlayış

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Dağıtım: Manjaro
  • Masaüstü: i3-wm
  • İşlemci: i5 - 2. nesil
  • RAM: 8
Ynt: Dağıtım tavsiyesi
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2018, 01:57:20 »
Manjaro + i3wm
grafik arayüzü sistemi yormaz. İnsanı gui den terminale geçiş sürecinde destekler, iyidir hoştur