Gönderen Konu: [Çözüldü] Wine İle Kurulan Microsoft Office Uygulamasını Kaldırma Sorunu  (Okunma sayısı 78 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı talhax33

• Yeni Penguen
  • *
Merhabalar linux mint ailesi.Sorunum şöyle wine ile direk uç birim üzerinden office2007.exe kurmaya kalkıştım ve neyse kurdum ama sürekli çeşitli hatalar alıp duruyorum ve bunu kaldırmak istiyorum.Paket yöneticisinden kaldırmayı denedim orda microsoft office yazsamda herhangi bir sonuç bulmuyor.Neyse bunu kökten kaldırmak için ne yapabilirim ? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Excel de herhangi bir hata almıyorum.World ve power pointte adığım hataları fotoğraf ile belirttim.Eğer hataların muhtemel çözümleri var ise kaldırma yoluna başvurmak istemem ama halihazırda kurulumdan kaynaklı ve kaldırmam gerekiyosa nasıl yapacağım hakkında yardım istiyorum.

« Son Düzenleme: 01 Aralık 2018, 20:21:31 Gönderen: talhax33 »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
Ynt: Wine İle Kurulan Microsoft Office Uygulamasını Kaldırma Sorunu
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2018, 01:01:52 »
PAket yöneticisinden kurmadığınız bi şeyi, paket yöneticisi araçlarını kullanarak kaldıramzsınız. Siz paket yöneticisi ile sade Wine paketlerini kurdunuz, bu şekilde sadece bunları kaldırabilirsiniz, Wine ile kurduğunuz şeyleri ise ya elle ya da Wine aracılığıyla kaldırabilirsiniz.

Aşağıdaki komutla Wine kaldırma aracını açıp, bunun yardımıyla kurduğunuz uygulamayı kaldırmak denenebilir.

Kod: [Seç]
wine uninstaller
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı talhax33

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2018, 16:13:40 »
İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Lakin
wine uninstaller komutuyla kaldırmaya çalıştığımda hata alıyorum malesef.

talha@talha-HP-Pavilion-g6:~$ wine uninstaller
0019:err:ole:CoGetClassObject class {24e669e1-e90f-4595-a012-b0fd3ccc5c5a} not registered
0019:err:ole:CoGetClassObject no class object {24e669e1-e90f-4595-a012-b0fd3ccc5c5a} could be created for context 0x1
0045:err:winediag:SECUR32_initNTLMSP ntlm_auth was not found or is outdated. Make sure that ntlm_auth >= 3.0.25 is in your path. Usually, you can find it in the winbind package of your distribution.
talha@talha-HP-Pavilion-g6:~$

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2018, 18:20:39 »
Alıntı
0045:err:winediag:SECUR32_initNTLMSP ntlm_auth was not found or is outdated. Make sure that ntlm_auth >= 3.0.25 is in your path. Usually, you can find it in the winbind package of your distribution.

Depodan winbind paketini kurmayı deneyebilirsiniz.

Sadece MS Office kuruluysa aşağıdaki komutlarla tüm yapılandırmayı kaldırabilirsiniz.

rm -rf ~/.wine
rm -rf ~/.local/share/applications/wine

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı talhax33

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2018, 20:21:14 »
Dediğiniz gibi yaparak sorunu çözdüm MS office dışında ufak bir not pad uygulamam vardı onuda geri yükledim.Çok teşekkür ediyorum. :)