Gönderen Konu: Ubuntu Yazılım Güncelleyici Neden Bütün Güncellemeleri Görmüyor?  (Okunma sayısı 223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okanakinci

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GT820M + Intel Haswell-ULT
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz x 2
Bir süredir Gnome Shell keyfi yaşamak için Ubuntu kullanıyorum. Dağıtımdan genel olarak memnunum ama küçük bir sorunum var: Ubuntu'nun küçük bir güncelleme aracı var. İsmi "Yazılım Güncelleyici". Fakat bu yazılım bütün güncellemeleri görmüyor. Burada bahsettiğim şey Snap ya da Flatpak paketleri değil, bildiğimiz Ubuntu'nun resmî depolarındaki deb paketleri. 10 tane güncelleme geliyorsa bu yazılım sadece üçünü görüyor. Kalanını ise APT komutları ile hâlletmek zorunda kalıyorum.

Ben APT komutları ile güncelleme nasıl yapılır biliyorum ama Linux'ta yeni olan bir tanıdığımın bilgisayarına da Ubuntu kurdum ve o bunu yapamaz. O yüzden bu soruna bir çözüm arıyorum. Var mıdır bir çözümü?

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
İlgili uygulamada sadece kaynak dosya ismi görünüyor olabilir.  Güncelleme Yöneticisinde de böyle, mesela sadece LibreOffice güncellemesi görünüyor, ama bunun altındaki tüm paketler güncelleniyor.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı okanakinci

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GT820M + Intel Haswell-ULT
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz x 2
Bu öyle değil. Bunda bazı güncellemelerin kaynak dosya ismi bile görünmüyor. Sadece uçbirimle bu güncellemeleri görebiliyorum.