Gönderen Konu: Etcher Uygulaması Nedeniyle USB Kapasitesnin Düşük Gözükmesi  (Okunma sayısı 381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blass

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 13
  • Masaüstü: KDE
Merhabalar,
Windows 10 yüklü bilgisayarıma usb üzerinden Linux Mint 19 Cinnamon kurulumu yapmak için kolları sıvadım ve buradaki kaynaklara güvendiğim için önerilen Etcher uygulaması üzerinden usb'mi hazırlamaya çalıştım. Ancak etcher usb'ye gerekli işlemleri yaptıktan sonra usb kapasitesi 4GB'den 2,25MB'a indi ardından herhalde usb'de problem var diyerek başka bir usb'yi denedim ancak onun kapasitesi de 16GB'den 2,25 MB'ye indi.
Konu ilgili olarak desteklerinizi beklemekteyim..
-İmzasız-

Çevrimdışı Bazzei

• Yasaklı Üye
  • *
    • dessasin
    • dessasin
  • Dağıtım: Linux mint 19
  • Masaüstü: xfce
  • Grafik Kartı: Nvidia GTX 950m
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
Merhabalar
usb diskinizde herhangi bir sorun yok bu etcher uygulamasının usb diski bölümlemesi ile alakalı bir durum usb kapasiteniz eski halini koruyor ancak kullanılan ve temelde görünen kısım 2.25mb gösteriyor bakınız bende etcher ile hazırladığım usbye dair fotoğrafları aşağıda paylaştım eğer linux kullanıyorsanız gnome disks uygulaması ile veya gparted ile bölümleri biçimlendirip usb diski eski hale getirebilirsiniz ayrıca linux mint ile gelen usb biçimlendirici de işnizi çok rahat görecektir donatılar sekmesi altından usb biçimlendirme yazılımına ulaşabilirsiniz

usb diskin bölümlendirilme şeması:

gparted ile biçimlendirme

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
@Bazzei 'nin açıklamasına ek olarak; böyle gözükmesinin nedeni, Windows'un USB bellek aygıtlarda birden fazla disk bölümlemesini gösterememesi. Yani uygulama ISO dosyasını yazarken, EFI desteği için birden fazla disk bölümü oluşturuyor. Windows altında sadece Fat32 biçimli EFI kısmı görünüyor. Geri kalan kısım ise hibrit olarak yazılmış ISO dosyası ve ISO dosyasından kalan biçimsiz disk bölümüdür.

Mintstick ile USB belleğinizi biçimlendirerek, sorunsuz biçimde eski haline getirebilirsiniz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı blass

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 13
  • Masaüstü: KDE
Destekleriniz için teşekkürler, ilettiklerinizi denedikten sonra sizlere haber vereceğim
-İmzasız-