Gönderen Konu: Kendi Programımı Wine'da Çalıştırabilmek Nasıl Olur ?  (Okunma sayısı 448 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hayalet Kalem

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: İntel İntegred Graphic Card
  • İşlemci: İntel Dual Core
Linux Mint Türkiye ekibine ve üyelerine selamlarımı iletiyorum.

Zamanında gene bu nickname ile birlikte ve Halofalcon nickimle pek çok Linux platformunda elimden geldiğince cevaplayarak ve soru sorarak sizlerden çok deneyim elde ettim tanıyanlar olur olmaz teşekkürlerimi ediyorum.

Küçük çaplı bir C# programı hazırladık ve bu programı Linux ortamında da çalıştırmak istiyoruz fakat Wine hakkındaki deneyimlerim ne yazık ki HQ'da ki verilen yöntemleri kullanarak oyunları kurma yönünde ilerlediği için fazla da tecrübeli olduğum söylenemez. Visual Studio'da hazırlanmış bir programın bağımlılıklarını vs Wine'a nasıl aktarıp açabilirim ?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
Ynt: Kendi Programımı Wine'da Çalıştırabilmek Nasıl Olur ?
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2018, 14:30:32 »
Size de selam olsun.

Bahsettiğiniz diğer kullanıcı adı forumda açık durumda, diğer kullanıcı adı ile bir sorun mu yaşadığınız için ikinci bir üyelik açtınız? Eğer böyleyse düzeltip üyelikleri birleştirelim.

Winetricks ile gerekli gerekli öğeleri kurmayı deneyebilirsiniz.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Hayalet Kalem

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: İntel İntegred Graphic Card
  • İşlemci: İntel Dual Core
Ynt: Kendi Programımı Wine'da Çalıştırabilmek Nasıl Olur ?
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2018, 14:36:02 »
Size de selam olsun.

Bahsettiğiniz diğer kullanıcı adı forumda açık durumda, diğer kullanıcı adı ile bir sorun mu yaşadığınız için ikinci bir üyelik açtınız? Eğer böyleyse düzeltip üyelikleri birleştirelim.

Winetricks ile gerekli gerekli öğeleri kurmayı deneyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için. Dilerseniz Halofalcon'u silebilirsiniz.Ben bu hesap ile yeni bir başlangıç yapayım daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Winetricks üzerinden kontrol edeceğim. Aslında programın tek temel ihtiyacı NET Framework 4.52 veya 4.6.1 sürümü.POL ile ilk NET Framework kurup ardından programımı mı kurmam gerekiyor ? Bu işlemde takılıyorum açıkçası :)