Gönderen Konu: Lenovo z570 Linux Açılma ve Kapanmada Donma Sorunu  (Okunma sayısı 230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nongliadin

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-2410M CPU @ 2.30GHz
Lenovo z570 Linux Açılma ve Kapanmada Donma Sorunu
« : 18 Eylül 2018, 18:46:25 »
Bilgisayarım 59-304106kodlu Lenovo z570. Bilgisayarımda daha önce Linux Mint kullanmıştım ve bazı nedenlerden dolayı tekrar windows'a dönmüştüm.Şimdi tekrar Linux kullanmak istiyorum fakat başlangıçta ve kapanmada donma sorunu yaşıyorum durum böyle olunca bilgisayara bi format daha attım ve şu anda windows kullanıyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde sanırım bilgisayarım linux ile uyumlu değilmiş bunun bir çözümü var ise lütfen bana geri bildirin. Bilgisayarımın özellikleri ise.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
Ynt: Lenovo z570 Linux Açılma ve Kapanmada Donma Sorunu
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2018, 20:51:22 »
Bence bu konuyu Windows'a dönmeden önce, aşağıdaki konumuzda genel sorunlar için istenen komutun çıktısıyla birlikte açsanız daha uygun olurdu.

Alıntı
Yaptığım araştırmalar neticesinde sanırım bilgisayarım linux ile uyumlu değilmiş bunun bir çözümü var ise lütfen bana geri bildirin.

Bu sonuca ulaşmak için hangi kaynakları incelediğinizi paylaşsaydınız bir yorumda bulunabilirdik.

Eğer yeniden Linux dağıtımı kurar ve yukarıda istenenleri paylaşırsanız, elimizden geldiğince destek olabiliriz.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 20:52:52 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı nongliadin

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2018, 21:12:13 »
Bence bu konuyu Windows'a dönmeden önce, aşağıdaki konumuzda genel sorunlar için istenen komutun çıktısıyla birlikte açsanız daha uygun olurdu.

Bu sonuca ulaşmak için hangi kaynakları incelediğinizi paylaşsaydınız bir yorumda bulunabilirdik.

Eğer yeniden Linux dağıtımı kurar ve yukarıda istenenleri paylaşırsanız, elimizden geldiğince destek olabiliriz.
Aslında orada bahsettiğim bilgisyar farklı. Bu sonuca da "https://certification.ubuntu.com/certification/desktop/" adresli siteden ulaştım. Ayrıca birçok yerde konu açmama rağmen hiçbir cevap alamadım. Sizin de yazdığınız doğrultusunda yeniden linux dağıtımı kurup istenilenleri paylaşacağım. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2018, 21:19:40 »
Bağlantıdaki liste bir Linux dağıtımı kurulu olarak gelen aygıtları belirtiyor sadece.

Çevrimdışı nongliadin

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2018, 21:22:13 »
Peki , Siz hangi dağıtımı önerirsiniz tekrar kurarken? Daha önce Ubuntu , Mint ve Deepin kullanmıştım. Sizin önerebileceğiniz farklı bir dağıtım var mı?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2018, 21:29:22 »
Forumda aynı başlık altında farklı hususları konuşmuyoruz. Eğer dağıtım tavsiyesi ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, belirleyici hususları ayrıntılı biçimde paylaşarak yeni bir konu açabilirsiniz. Bu konu altında Linux Mint'i kurduktan sonra olası açılış ve kapanış sorunları hakkındaki hususlara devam edebiliriz. Lütfen yukarıda bağlantısını verdiğim konuyu inceleyiniz.

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 64-bit
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2018, 22:32:33 »
Aslında orada bahsettiğim bilgisyar farklı. Bu sonuca da "https://certification.ubuntu.com/certification/desktop/" adresli siteden ulaştım. Ayrıca birçok yerde konu açmama rağmen hiçbir cevap alamadım. Sizin de yazdığınız doğrultusunda yeniden linux dağıtımı kurup istenilenleri paylaşacağım. Şimdiden teşekkürler.

Bu sadece Linux kurulu gelen cihazlarla alakalı bir liste.

Kendimden örnek vermem gerekirse ; evdeki üç laptopta da Linux dağıtımları kurulu.

Biri Asus FX553VD , biri Fujitsu AH530 , biri de Lenovo Thinkpad R500. Hiçbiri de bu tarz listelerde yok.  :)
The only people who should kill are those prepared themselves to die!