Gönderen Konu: [Nasıl] uGet İndirme Yöneticisi ve Tarayıcı Bütünleşme Eklentisi Kurulumu  (Okunma sayısı 55 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20

uGet indirme yöneticisi dağıtımların depolarında bulunan açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Yazılım Yöneticisi ve Synaptic paket yönetici yardımıyla aratıp kurabileceğiniz gibi aşağıdaki komutla uçbirim yardımıyla da kurabilirsiniz.

Kod: [Seç]
sudo apt-get install uget
uGet aşağıdaki özelliklere sahip bir indirme yöneticisidir.

• Çoklu bağlantı ile indirme
  • Tarayıcı bütünleşmesi
  • Youtube videosu indirme
  • Toplu indirme
  • Pano izleyici
  • İndirme sıralaması
  • Gelişmiş indirme kategorileri
  • İndirmeleri durdurma ve devam etme
  • Zamanlama
  • Tamamlama sonrası eylemleri
  • Çoklu yansı ve kaynak
  • Çoklu protokol
  • Sessiz kip
  • İndirme geçmişi
  • FTP oturum açma
  • Otomatik dizin oluşturma

uGet indirme yöneticisini web tarayıcınızla bütünleşik kullanmak için, uget-integrator paketinin kurulu olması gerekmektedir. Bu paketi aşağıdaki komutlarla uGet ekibinin PPA deposundan kurabilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:uget-team/ppa
sudo apt update
sudo apt install uget-integrator

LMDE ve diğer Linux dağıtımlarına aşağıdaki komutlarla kurulum yapabilirsiniz.

wget --no-check-certificate https://raw.githubusercontent.com/ugetdm/uget-integrator/master/install/linux/install_uget_integrator.sh
chmod +x install_uget_integrator.sh
./install_uget_integrator.sh
Uget-integrator kurulumu sonrasında, tarayıcınızın eklenti sayfasından ugetintegration olarak aratıp tarayıcı eklentisini kurabilirsiniz.

Firefox için buradaki , Chromium tabanlı tarayıcılar için buradaki sayfadan ulaşılabilir.

Kurulum sonrasında, tarayıcınızın sağ üst tarafındaki simgeden ulaşarak eklentiyi kontrol edebilir, etkinleştirip pasifleştirebilirsiniz.

Tarayıcınız ile normal biçimde indirme işlemini uyguladıktan sonra, uGet devreye giriyor ve sistem çekmesine yerleşiyor. İndirme sırasında açılan alandan; nereye indirme yapılacağı, ek yansılar, çoklu bağlantı sayısı gibi değişkenleri belirleyebiliyorsunuz.

İndirmeler ile genel ayarları yapmak için, ana arayüzün sol tarafında bulunan panele sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğini açıyorsunuz. Bu alandan ana indirme dizini, azami bağlantısı sayısı gibi genel ayarları yapabiliyorsunuz.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2018, 19:05:15 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı illedelinux

• Yeni Penguen
  • *
    • GnuLinuxFree
  • Dağıtım: Archman, Debian JWM
  • Masaüstü: JWM
  • Grafik Kartı: Intel 82Q963/Q965
  • İşlemci: Intel Core2 6300, 1596 MHz
Uget çok kullanılan ama az bilinen bir yazılımdı, kendim kullanmasam da kullananlar için oldukça yararlı bir kaynak bilgi olmuş,  soranları artık buraya yönlendiririz, teşekkürler.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...