Gönderen Konu: [Çözüldü] Linux Mint 19 - Arduino java.awt hatası  (Okunma sayısı 521 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozdemir

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint 19
  • Grafik Kartı: ATI
  • İşlemci: Intel
Linuxte çok yeniyim. Fakat arduinoyu da bu sistemde açmak zorundayım. Kaldırıp tekrardan yüklemeyi denedim fakat aşadaki gibi hata sonucuyla karşılaştım. İnternette aratmamla da pek bir sonuca ulaşamadım, indirdiğim bir klasör dışında. Klasörün içeriğini ve arduinoyu komut satırından açmayı denediğimde (normalde de açmıyor çift tıkla) aldığım hata metnini paylaşıyorum. İlgili herkese şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kod: [Seç]
arduino
Exception in thread "main" java.awt.AWTError: Assistive Technology not found: org.GNOME.Accessibility.AtkWrapper
at java.desktop/java.awt.Toolkit.newAWTError(Toolkit.java:472)
at java.desktop/java.awt.Toolkit.fallbackToLoadClassForAT(Toolkit.java:488)
at java.base/java.util.stream.ForEachOps$ForEachOp$OfRef.accept(ForEachOps.java:183)
at java.base/java.util.stream.ReferencePipeline$2$1.accept(ReferencePipeline.java:177)
at java.base/java.util.HashMap$KeySpliterator.forEachRemaining(HashMap.java:1608)
at java.base/java.util.stream.AbstractPipeline.copyInto(AbstractPipeline.java:484)
at java.base/java.util.stream.AbstractPipeline.wrapAndCopyInto(AbstractPipeline.java:474)
at java.base/java.util.stream.ForEachOps$ForEachOp.evaluateSequential(ForEachOps.java:150)
at java.base/java.util.stream.ForEachOps$ForEachOp$OfRef.evaluateSequential(ForEachOps.java:173)
at java.base/java.util.stream.AbstractPipeline.evaluate(AbstractPipeline.java:234)
at java.base/java.util.stream.ReferencePipeline.forEach(ReferencePipeline.java:497)
at java.desktop/java.awt.Toolkit.loadAssistiveTechnologies(Toolkit.java:532)
at java.desktop/java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit(Toolkit.java:613)
at java.desktop/java.awt.SystemColor.updateSystemColors(SystemColor.java:473)
at java.desktop/java.awt.SystemColor.<clinit>(SystemColor.java:465)
at processing.app.Preferences.init(Preferences.java:273)
at processing.app.Base.main(Base.java:117)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: org.GNOME.Accessibility.AtkWrapper
at java.base/jdk.internal.loader.BuiltinClassLoader.loadClass(BuiltinClassLoader.java:582)
at java.base/jdk.internal.loader.ClassLoaders$AppClassLoader.loadClass(ClassLoaders.java:190)
at java.base/java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:499)
at java.base/java.lang.Class.forName0(Native Method)
at java.base/java.lang.Class.forName(Class.java:374)
at java.desktop/java.awt.Toolkit.fallbackToLoadClassForAT(Toolkit.java:485)
... 15 more
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Düzenleme: Kod etiketi ve konu başlığı
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2018, 15:29:54 Gönderen: Bozdemir »

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Linux Mint 19 - Arduino java.awt hatası
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2018, 12:33:08 »
Sanırım burada bildirilen sorunu yaşıyorsunuz, bir süre sonra Openjdk-11 için bunu çözecek güncelleme yayınlanacakmış.

Bu durumda sisteme Openjdk-8 sürümünü yükleyerek ve varsayılan yaparak sorunun etrafından dolaşmayı deneyebilirsiniz.

apt install openjdk-8-jre
Ardından aşağıdaki komutla Java sürümünü değiştirip, oturumu kapatıp açmayı deneyiniz.

sudo update-alternatives --config java
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Bozdemir

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint 19
  • Grafik Kartı: ATI
  • İşlemci: Intel
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2018, 14:50:28 »
Sorun çözüldü  ilginiz teşekkür ederim hocam   :)

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2018, 15:04:44 »
Rica ederiz.

Başlığı etiketlerseniz konuyu kilitleyebiliriz.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...