Gönderen Konu: Forumda yazıları zor görüyorum  (Okunma sayısı 780 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı illedelinux

• Yeni Penguen
  • *
    • GnuLinuxFree
  • Dağıtım: Archman, Debian JWM
  • Masaüstü: JWM
  • Grafik Kartı: Intel 82Q963/Q965
  • İşlemci: Intel Core2 6300, 1596 MHz
Forumda yazıları zor görüyorum
« : 30 Ağustos 2018, 23:23:19 »
Forumun arka planı koyu, yazılar da silik olduğu için çok zor seçebiliyorum.
Hatta yanlış anlamayın :)  çoğu zaman bu yüzden foruma girmekten vaz geçiyorum.
Şu kısacık yazıyı yazarken dahi gözlerim yaşardı, bunun bir çözümü vardır umarım.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
Ynt: Forumda yazıları zor görüyorum
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2018, 23:43:57 »
Forum menüsü => Profil => Görünüm ve Tasarım => Kullanılan Tema kısmından "Sunline" temasını seçmeyi deneyebilirsiniz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı illedelinux

• Yeni Penguen
  • *
    • GnuLinuxFree
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2018, 23:53:39 »
Forum menüsü => Profil => Görünüm ve Tasarım => Kullanılan Tema kısmından "Sunline" temasını seçmeyi deneyebilirsiniz.

Dediğin tema da süt beyaz, projektör gibi :)  neyse varsayılan temadan idare ederiz, teşekkürler.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • MintTurkiye
    • god.brain
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: Intel i7
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2018, 00:26:54 »
Bu temayı özellikle bu forum için geliştirdik oysaki, daha önce bununla ilgili bir anket açılmış çoğunluğun kararına dayanılarak bu renk tonlarını kullanmıştık. Aksine bu tema benim ise hiç gözlerimi yormuyor.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı illedelinux

• Yeni Penguen
  • *
    • GnuLinuxFree
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2018, 20:55:37 »
Bu temayı özellikle bu forum için geliştirdik oysaki, daha önce bununla ilgili bir anket açılmış çoğunluğun kararına dayanılarak bu renk tonlarını kullanmıştık. Aksine bu tema benim ise hiç gözlerimi yormuyor.

Merhaba.
Varsayılan renk çok güzel, benim de beğendiğim bir ton, onda bir sıkıntı yok, örneğin şu anda yazdığım yazının rengi çok bulanık ve küçük. Forumun yeşil renkli menü yazıları ve üstte bulunan "Menü/Forum" yazısı net olarak okunurken, onun yanındaki "Arama, Profil" gibi yazılar çok zor okunuyor. Zaten çok da sorun etmiyorum, sadece bilginiz olsun istedim.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • MintTurkiye
    • god.brain
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: Intel i7
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2018, 10:04:27 »
Merhaba.
Varsayılan renk çok güzel, benim de beğendiğim bir ton, onda bir sıkıntı yok, örneğin şu anda yazdığım yazının rengi çok bulanık ve küçük. Forumun yeşil renkli menü yazıları ve üstte bulunan "Menü/Forum" yazısı net olarak okunurken, onun yanındaki "Arama, Profil" gibi yazılar çok zor okunuyor. Zaten çok da sorun etmiyorum, sadece bilginiz olsun istedim.
Bir ekran görüntüsü paylaşma şansınız var mı ? Acaba sizde mi farklı bir görünüm söz konusu menüde kullanılan font ile postlarda kullandığımız font ailesi aynı.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı illedelinux

• Yeni Penguen
  • *
    • GnuLinuxFree
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2018, 13:27:50 »
Bir ekran görüntüsü paylaşma şansınız var mı ? Acaba sizde mi farklı bir görünüm söz konusu menüde kullanılan font ile postlarda kullandığımız font ailesi aynı.

Evet, bende böyle görünüyor.

Çevrimdışı lalabaki

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Manjaro
  • Masaüstü: XFCE
  • Grafik Kartı: ATI Medison Readon|Intel Hybrid
  • İşlemci: Intel Core i5
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2018, 14:37:25 »
Hocam bence gözlerinizde bir problem olabilir. Görmeyle ilgili problemler herkes aynı şekilde görüyor sanıldığından, kimse başkasının ne gördüğünü bilmediğinden genellikle geç fark edilir, fark edilmez ama, mesela alttaki linkten bir değerlendirme yapabilirsiniz. Çünkü renk farkları aslında epey açık, silik değil bence, rahat okunuyor. Fakat silik, ayırt edilmiyor şeklinde algıyor veya duyumsuyor olabilirsiniz, bence bi değerlendirme yapın yakın zamanda bir gözcüye gidin. Çünkü ekran görüntünüz de normal, fakat siz sanırım sizin için yine silik görüyorsunuz. Bunları yanlış anlamayın lütfen, sadece böyle şeylerin fark edilmesi zor olduğu için, belki bu vesile olur, böyle bir ihtimal var ve benim aklıma bu geldi diye yazıyorum: ->  http://www.igh.com.tr/tr/renk_korlugu_testi