Gönderen Konu: [Çözüldü] Güç tuşuna basıldığında siyah ekranda kalma sebebi nedi?  (Okunma sayısı 411 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yinemimail

• Çaylak Penguen
  • **
Merhaba,

Sony Vaio kullanıcısıyım. Beş yıllık bilgisayarımda son zamanlarda "siyah ekran" sorunuyla karşılaşmaktayım.

Son zamanlarda öncelikle nadiren karşılaştığım bu sorun, son günlerde sık sık karşıma çıkar oldu.

Windows kurduğumda da aynısı oluyor, Linux kurduğumda da. Bilgisayar son günlerde çok nadir açılıyor, açıldığında ise bilgisayar sorunsuz çalışıyor fakat artık bu sorunla o kadar çok karşılaşır oldum ki, cidden sinir bozucu bir hâl aldı.

Defalarca format atmama rağmen sorun hep aynı. Tamamen donanımsal bir sorun olduğunu düşünmekteyim. Sizce sorunun kaynağı nedir? Hangi parçayı yenilemem gerekir?

Lütfen bu konuda bilginizi paylaşır mısınız?

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2018, 12:21:14 Gönderen: yinemimail »

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
Ynt: Güç tuşuna basıldığında siyah ekranda kalma sebebi nedi?
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2018, 15:57:42 »
RAM ile ilgili bir sorun olabilir. Lütfen açtığınız konularda aşağıdaki bağlantıda istenen komutun çıktısını paylaşmayı ihmal etmeyelim.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı yinemimail

• Çaylak Penguen
  • **
Ynt: Güç tuşuna basıldığında siyah ekranda kalma sebebi nedi?
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2018, 12:20:45 »
Cevap çok geç oldu. Anca şimdi yazabildim. Sorun ekrandan kaynaklıymış. Ekranı arkaya kadar yatırıp açtığımda PC açılıyor, açıldıktan sonra normale getiriyorum; ekranı arkaya yatırmadan güç tuşuna bastığımda ise aynı sorun devam etmekte.