Gönderen Konu: Chrome devlet sitesinde güvenlik hatası  (Okunma sayısı 406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı janissery

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • @zlutycerveny
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: AMD
Chrome devlet sitesinde güvenlik hatası
« : 29 Haziran 2018, 12:41:38 »
Mint cinnamon kullanıyorum bazı devlet sitelerinde güvenlik uyarısı veriyor chrome. şu şekilde:
"Saldırganlar www.mit.gov.tr üzerinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler, mesajlar veya kredi kartları). Daha fazla bilgi
NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID" meb.gov.tr de bile aynı hata oluyor acaba sertifika sorunu mu var chrome'da?
yada bize bakana bizde bakarız mantığımı var devlette?

Çevrimdışı greench

• Çok Yeni Penguen
  • *
Ynt: Chrome devlet sitesinde güvenlik hatası
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2018, 12:52:38 »
Mint cinnamon kullanıyorum bazı devlet sitelerinde güvenlik uyarısı veriyor chrome. şu şekilde:
"Saldırganlar www.mit.gov.tr üzerinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler, mesajlar veya kredi kartları). Daha fazla bilgi
NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID" meb.gov.tr de bile aynı hata oluyor acaba sertifika sorunu mu var chrome'da?
yada bize bakana bizde bakarız mantığımı var devlette?
Sertifika Tübitak tarafından imzalı görünüyor ama tarayıcı içinde gelmediği için problem yaşanıyor. Sertifikayı güvenilen sertifikalar arasına ekleyerek problemi aşabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

Çevrimdışı janissery

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • @zlutycerveny
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: AMD
Ynt: Chrome devlet sitesinde güvenlik hatası
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2018, 14:00:51 »
Yanıt için teşekkür ederim. biraz araştırdım chrome sitenin sertifikasına eski diyor galiba bu sorunlar bir çok devlet sitesinde mevcut.