Gönderen Konu: Linux Mint Petra (16) Sonradan ekleme 2 TB ve üstü Sabit Disk Görmeme Sorunu  (Okunma sayısı 4962 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ogedayhun

• Yeni Penguen
  • *
  • Ars Gratia Homines
  • Dağıtım: Mint Mate (Petra) 16
Dediğinizi hemen yapıyorum.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 13:32:11 Gönderen: ogedayhun »

Çevrimdışı AtaMert

• Yeni Penguen
  • *
  • Bunlar hep sıkıntıdan.
  • Dağıtım: Qiana Cinnamon x64
Öncelikle Butterfly'ın çözümünü dene işe yaramazsa başka bir yol yazacağım.

Çevrimdışı ogedayhun

• Yeni Penguen
  • *
  • Ars Gratia Homines
  • Dağıtım: Mint Mate (Petra) 16
Butterfly ve Atamert çok teşekkür ederim. Butterfly'in verdiği gdisk komutu ve Kaynak'tan Gparted adlı programı keşfettim, kurup çalıştırdım, yeni sabit diskimi formatladım linux'ta açılıp açılmadığını kontrol ettikten sonra windows'ta açtım, Atamert'in önerdiği gibi kullanamadığım sabit diskimdeki verileri buraya yedekledim ve sonra tekrar linux altında Gparted ile bu diski biçimlendirip sorunu çözdüm. Gparted konusunda şuradan faydalandım: http://ridikulouse.blogspot.com.tr/2012/10/partitioning-and-formatting-3tb.html. İlgi ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Bir konuyu "Çözüldü" olarak nasıl işaretleyeceğimi söylerseniz minnettar kalacağım. Tekrar çok sağolun.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Rica ederiz, yeni sisteminizi ve donanımınızı güle güle kullanın.

Bir konuyu "Çözüldü" olarak nasıl işaretleyeceğimi söylerseniz minnettar kalacağım.

Konunun ilk mesajına geliniz ve mesajın sağ üst kısmındaki Değiştir düğmesine tıklayınız. Mesajınızı düzenleme alanı açıldığında, konu başlığının önüne [Çözüldü] etiketini ekleyebilirsiniz.

[Çözüldü] Linux Mint Petra (16) Sonradan ekleme 2 TB ve üstü Sabit Disk Görmeme Sorunu
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...