Gönderen Konu: Mate Masaüstünde ki dosyaları yazdırabilme  (Okunma sayısı 573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmethanifi

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate & Xfce
  • Grafik Kartı: atı radeon
  • İşlemci: i5
Mate Masaüstünde ki dosyaları yazdırabilme
« : 24 Kasım 2017, 08:01:21 »
Merhabalar,
Mate masaüstünde bulunan libreoffice dosyaları ve diğer dosyalara sağ tıklayıp yazdır demek istiyoruz. Bunun ile ilgili aşağıdaki linkteki öneriyi denedim ama işlemim başarılı olamadı ve aşağıdaki sonucu aldım.
https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=5703.0
Kod: [Seç]
sudo gedit /usr/share/nemo/actions/printlibreoffice.nemo_action

(gedit:4697): Gtk-WARNING **: Calling Inhibit failed: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name org.gnome.SessionManager was not provided by any .service files

** (gedit:4697): WARNING **: Set document metadata failed: Öznitelik metadata::gedit-spell-enabled ataması desteklenmiyor

** (gedit:4697): WARNING **: Set document metadata failed: Öznitelik metadata::gedit-encoding ataması desteklenmiyor

** (gedit:4697): WARNING **: Set document metadata failed: Öznitelik metadata::gedit-spell-enabled ataması desteklenmiyor

** (gedit:4697): WARNING **: Set document metadata failed: Öznitelik metadata::gedit-encoding ataması desteklenmiyor

** (gedit:4697): WARNING **: Set document metadata failed: Öznitelik metadata::gedit-position ataması desteklenmiyor
inxi -Fxz
System:    Host: ikyonetim Kernel: 4.10.0-40-generic x86_64 (64 bit gcc: 5.4.0)
           Desktop: MATE 1.18.0 (Gtk 3.18.9-1ubuntu3.3)
           Distro: Linux Mint 18.2 Sonya
Önemli Olan Sevgi Saygı Anlayış

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Mate
Ynt: Mate Masaüstünde ki dosyaları yazdırabilme
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2017, 16:36:32 »
xed ~/.config/caja/scripts/Yazdır ile açılan dosyaya aşağıdaki metni yapıştırıp kaydediniz.
Alıntı
#!/bin/bash
FILE=`echo -n $CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS`
lpr -p "$@"
exit
Şu komutla da dosyaya çalıştırma izni veriniz. Bu işlemden sonra sağ tık menüsünün Betikler alt menüsünde Yazdır seçeneği görünecektir:
chmod +x ~/.config/caja/scripts/Yazdır