Gönderen Konu: Youtube'dan video indirmenin kolay yolu : Youtube DL Gui  (Okunma sayısı 1664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 64-bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
Merhabalar. Size önereceğim ve hakkında bilgilendireceğim uygulama Youtube ve Youtube dışındaki bir çok siteden de indirme yapabilmenizi sağlayan ve bunu herhangi bir tarayıcıya bağlı kalmadan yapabilen bir araç.

Herşeyden önce esas işi yapan uygulama youtube-dl . Bunun kullanımı terminal üzerinden yapılabiliyor.  Youtube DL Gui ise bunu arayüz seviyesinde yapmanıza yarıyor.

Öncelikle Youtube-DL'yi kuralım.

https://launchpad.net/~nilarimogard/+archive/ubuntu/webupd8

Not: Bu Ppa şu paketleri de ihtiva eder ' audacious, ap-hotspot, awn-applet-radio, awn-applet-wm, calise, cmus, dockbarx, dockbarx-themes-extra, dropbox-share, emerald, exaile, fbmessenger, gnome-subtitles, gnome-window-applets, grsync, grive, gthumb, launchpad-getkeys, mc, mdm (Mint Display Manager), minitunes, minitube, musique, notifyosdconfig, nautilus-columns, powertop, ppa-purge, rosa-media-player, fixed pulseaudio-equalizer, subtitleeditor, syncwall, umplayer, unity-reboot, wimlib, youtube-dl, xfce4-dockbarx-plugin, xournal, yad, yarock and others. Almost all packages are updated to their latest version.'

Bu paketlerden youtube-dl bizim işimize yarayan , diğerlerinin bizimle alakası yok.
Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install youtube-dl
Bu şekilde youtube-dl'yi kuruyoruz. Bundan sonra bununla ilgili güncellemeler otomatikman güncelleme yöneticisine düşer.

Şimdi geldik gui kurulumuna.

https://github.com/MrS0m30n3/youtube-dl-gui

https://launchpad.net/~flexiondotorg/+archive/ubuntu/youtube-dl-gui

sudo add-apt-repository ppa:flexiondotorg/youtube-dl-gui
sudo apt-get update
sudo apt-get install youtube-dlg
Şimdi uygulama menüsünde Youtube Downloader olarak gözükecektir. Sağ tıklayarak panele ekle derseniz erişiminiz kolay olur veya masaüstğne de ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda url alanını göreceksiniz. Buraya indirmek istediğimiz videoların url adreslerini yapıştırıyoruz. 2 veya daha fazla aynı anda indirme yapmak mümkün.

Sonrasında download'a basıyoruz. Bu kadar. Programın indirilecek videoların genel kalitesi ( ses ve görüntü) , kaydedilecek yer ile ilgili ayarları da options kısmında mevcut.

Yaptığım denemelerden görüntü:

Bu uygulamanın indirme yapmayı desteklediği sitelerin listesi :  https://rg3.github.io/youtube-dl/supportedsites.html

The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı Salvoton

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
Ynt: Youtube'dan video indirmenin kolay yolu : Youtube DL Gui
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2017, 00:11:04 »
Çok güzel bir rehber olmuş, teşekkürler :)
Mülkiyet hırsızlıktır.
- Proudhon

Çevrimdışı Okkhan

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2019, 19:56:54 »
Youtube-dlg yi kuramıyorum uygulamayı depoda görmüyor

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2019, 20:51:25 »
Youtube-dlg yi kuramıyorum uygulamayı depoda görmüyor

Konuda PPA deposunu eklemeniz gerektiği belirtiliyor.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı sametcandoga

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • @noncollared
  • Dağıtım: LİNUX MİNT
  • Masaüstü: MATE
  • Grafik Kartı: AMD R5 M230
  • İşlemci: İ3 4.gen
  • RAM: 8 gigabayt
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2019, 15:47:50 »
Bu arada Android de de  kullanabiliyorsunuz bu dosyayı .Yapmanız gereken TERMUX adlı app'i playstore dan yüklemek.
ardından diğer metotları sadece "sudo" kullanmadan aynısını kullanmak yapmanız gerekmesede son  şey ise bir dosya tarayıcısı (Es Dosya yöneticisi bu konuda biçilmiş kaftan ) ile indirdiğiniz medyanın "." sonraki (hangi formatsa artık) istediğiniz format ile (mp4,mp3) ile değiştirmek.
Aslında mobilde pek kullanışlı değil ama bağzı  kesimlere göre youtube dan medyaları indirmek için kullandığımız programlar pek güvenilir değil .Eğer sizde  bu kesimlere katılıyorsanız veya Android de Komutsatırı ile uğraşmak istiyorsanız  bir deneye bilirsiniz .Hiçbir hata almadan çok keyif adığım bir uğraş bu benim için(youtube dan medya  indirmek yani).
Uşak Üniversitesi Bilgisayar Progamcılığı  (artık)  2.sınıf