Gönderen Konu: Resim Dosyası Ön izleme sorunu  (Okunma sayısı 810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
Resim Dosyası Ön izleme sorunu
« : 29 Nisan 2017, 13:14:35 »
Gerçekten ilginç bir olay başıma geldi. Rapor etmek gerekir mi bilmiyorum ? Olay doğrudan KDE masaüstü ile ilgilimi onuda kestiremedim ?

Başka bir diskten 4 adet png uzantılı resim dosyası yerleştirdim bir klasöre. (var/www/html) içerisine. Yetki alarak hareket ediyorum tabi.

Farklı isimlere sahip olan bu dosyaları p1 p2 p3 p4 gibi isimlendirdim. Sonra p1 resmi hoşuma gitmedim shift+delete yöntemi ile sildim. p4 ün ismini p1 ile değiştirdim.

Birde ne göreyim ön izlemede silmiş olduğum p1'i görüyorum hala. Defalarca kez test ettim. Bilgisayarı açıp kapattım. Dolphin dosya yöneticisi ayarlarını ön tanımlı hale getirdim. Son oluşturduğum p1 i de sildim. p2 yi kopyalayıp kopyalanan dosya ismini p1 olarak değiştirdim ve yine sonuç aynı. ilk kez oluşturup sildiğim p1 dosyasının görüntüsü yer alıyor hala ön izlemede. Dosya gerçekte kopyaladığım dosya ama ön izlemesi hala ilk kez oluşturulan p1 ile aynı. Bu durum sadece dolphin ile mi ilgili yoksa kde nin bu işte parmağı var mı ? Dolphin in veya kde nin kronik bir sorunu mu acaba ?? Başka bir dosya yöneticisi uygulaması yükleyip denemekte fayda var mı ? Çünkü gerçekte içeriği "a" olan bir dosyanın "b" olarak ön izlemede görünmesi büyük sıkıntı. Sadece benim bilgisayarıma özgü bir durum mu ?

Bir değişiklik oldu. Bu sefer son kopyaladığım dosyayı sildim.(Ön izlemede hala ilk p1 in görüntüsü var) Ve başka bir dosyayı kopyalayıp p1 yaptım ismini. Bu sefer nasıl olduysa sildiğim bir önceki yani son dosyanın görüntüsü yerleşti ön izlemeye. Bunu silip başka bir png resmi koydum yine değişmedi. Uzun müddet bu görüntü kalacak galiba.

Biraz karışık oldu sanırım. Anlamadıysanız bi daha anlatayım isterseniz. Çünkü biraz karışık gibi mesele. Başına gelince kolay ama antalması zor.

Birde önceden doğrudan erişebildiğim sabit disk bölümlerine zaman zaman erişemiyorum. Yetkili kullanıcı olarak açtığımda ulaşabiliyorum. Oysa daha düne kadar ortak kullanım alanı olan ntfs disk bölümüne erişip dosya oluşturup değiştirip silebiliyordum. Dolphin mi sapıttı acaba ? Yoksa virus olabilir mi ?

- Sanırım bende başka kde kullanan yok.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2017, 00:00:06 Gönderen: minteger »