Gönderen Konu: [Nasıl]Linux Mint 19'da AMD ve Intel için en son stabil sürüm Mesa sürücüleri  (Okunma sayısı 2646 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 64-bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
Merhabalar.

Oyun oynayanların aşina olduğu bir durum olarak;genelde grafik kartlarının sürücülerinde oyunlara ve hatalara yönelik düzenlemeler yapılır.Bu açıdan oyun oynamak isteyenler için bu güncellemeler önem teşkil eder.

Ne yazık ki,Ubuntu ve Ubuntu tabanınını kullanan Linux Mint gibi dağıtımlarda yeni sürücülerin kendi depolarına alınıp birde orada testten geçmesi gerektiği için bu süreç çok yavaş olmakta.Halbuki zaten geliştiriciler test etmekte.

İşte bu yüzden Feral Interactive(http://www.feralinteractive.com/en/linux-games/) Canonical'a stabil Mesa sürücülerinin Ubuntu depolarına daha çabuk girmesi gerektiğini belirten bir açıklama ile talepte bulumuşlardı.

Şimdilik Canonical'dan resmi bir cevap gelmese de Paulo Dias adlı kullanıcı bu stabil sürümleri bizler için basit bir ppa ekleme ile erişilebilir hale getirdi.Aynı zamanda AMD ve Intel Vulkan güncellemelerini de içermekte.

Aşağıdaki komutları girdiğinizde artık güncelleme yöneticisine en son stabil Mesa sürücülerine gelen güncellemeler düşmeye başlayacaktır..Bundan sonra düzenli olarak grafik sürücünüzü güncelleyebileceksiniz.Bende kullanmaktayım.

Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:paulo-miguel-dias/pkppa
Kod: [Seç]
sudo apt-get update
Sonrasında 4.seviye güncellemeleri güncelleme yöneticisinde görünür hale getirin.

https://launchpad.net/~paulo-miguel-dias/+archive/ubuntu/pkppa

NOT:Ubuntu 18.04 tabanını kullanan dağıtımlarda kullanılabilir.

Hepinize iyi oyunlar :)
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2018, 19:36:48 Gönderen: Leopard »
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı serdarsaglam

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 19 Tara
  • Grafik Kartı: Amd Apu R5 +R7
  • İşlemci: Amd A10 9600
Merhaba
Bahsettiğiniz işlemden sonra, Opera ve Google Chrome üstünde yaşadığım berbat bir sorun otomatik olarak çözülmüş oldu.
Donanım hızlandırması bu tarayıcılarda aktif olunca bir süre sonra tarayıcı ekranları komple boydan boya şeritlerle kapanıyordu, hızlandırmayı kapatınca sorun çıkmıyordu ama sayfa kaydırmaları bulanık ve  dalga dalga oluyordu bu seferde.

Özet olarak çok teşekkürler, donanım hızlandırma aktifken artık sorunsuz çalışıyor chromium tabanlı internet tarayıcılarım

Dün cs:go satın almıştım Stam üstümden sıkıntılar vardı geri iade aldım, keşke bu konuyu daha önceden görseydim belki o sıkıntılarda düzelmiş olurdu  :)
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2018, 12:37:25 Gönderen: serdarsaglam »

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 64-bit
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
@serdarsaglam

Rica ederiz. Güncel sürücüler aslında her yönden önemli. Sorunun çözülmesine sevindim.

Eğer oyunlarla ve Steam ile ilgili sorunlarınız olursa bölümde bulunan Sık Sorulan Sorular başlığına da göz atabilirsiniz. Bir nevi başlangıç rehberi niteliğinde.

The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
Güzel konu için teşekkür ederiz.
Mesajımız bulunsun.