Gönderen Konu: Forum Üyeleri Hangi Tarayıcı Eklentilerini Tercih Ediyor  (Okunma sayısı 8515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okanakinci

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GT820M + Intel Haswell-ULT
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz x 2
Ynt: Forum Üyeleri Hangi Tarayıcı Eklentilerini Tercih Ediyor
« Yanıtla #30 : 11 Şubat 2019, 22:31:57 »
Firefox için söylüyorum. Kesinlikle ama kesinlikle Dark Reader eklentisi. Malumunuz olduğu üzere gerek işletim sistemlerinde, gerek web sitelerinde gerekse de yazılımlarda bir karanlık mod furyası başladı. İyi de oldu. Gözlerimiz için çok hayırlı oldu. Bu arada Linux Mint'te de koyu temalar mevcut.

Ne yazık ki her web sitesinde karanlık mod bulunmuyor. (Neyse ki bu forumda bulunuyor) İşte Dark Reader eklentisi her web sitesinde karanlık mod yapabiliyor. İstediğiniz siteye de istisna tanıyabilirsiniz. Mesela ben bu forumu ve Youtube'u istisna yaptım. Çünkü zaten karanlık mod var. Elbette bu istisnayı yapmak zorunda değilsiniz. Eklenti zaten karanlık modu olan sitelerde de sıkıntı çıkarmıyor, sitenin görünümünü bozmuyor.

Hâlâ ana sayfasına karanlık modu getirmemiş Google gibi sitelerde ise çok iyi oluyor. Google'ın o bembeyaz sayfası beni delirtiyordu.

Dark Reader eklentisi gerçekten de çok başarılı bir karartma yapıyor. Siteleri anlaşılmaz hâle getirmiyor. En azından benim girdiğim sitelerde sorun çıkmadı. Sorun çıkan siteleri ise istisna yapabilirsiniz.

Eklenti Firefox'un hem masaüstü, hem de mobil sürümünde var. Kullanınız kullandırtınız. İşte linki: https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/darkreader/

Bu arada son zamanlarda Apple kendi işletim sistemine getirdiği karanlık modu büyük ve görülmemiş bir yenilik gibi pazarlıyor. Apple her zamanki gibi zaten var olan şeyleri kendisine mâl ederek göz boyuyor. Çünkü karanlık mod ya da karanlık tema Linux'ta ve Windows 10'da uzun zamandır olan bir özellik.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2019, 22:34:13 Gönderen: okanakinci »