Gönderen Konu: MATE Ve Cinnamon Arasındaki Fark Nedir  (Okunma sayısı 391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HocaXD

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce 920M
  • İşlemci: İntel Core i3
MATE Ve Cinnamon Arasındaki Fark Nedir
« : 06 Ocak 2017, 18:22:41 »
Bizlere katkıda bulunmak istiyorsanız reklamlara tıklayabilirsiniz.

Arkadaşlar ilk öncelikle selamün aleyküm :)

Ben yaklaşık 5-6 aydır ana makinemi kali linux olarak kullanıyorum. Çevremdeki bir çok kişi linux mint kullanması ve bir çok forumda anlatılan konuların linux mint üzerinden anlatılması beni linux mint kullanmaya itti ancak linux minti biraz araştırdım ve karşıma MATE ve Cinnamon başlıkları altında iki farklı sürüm olduğunu gördüm ancak biraz bu iki kavram üzerine araştırma yaptım pek bişey elde edemedim.

Yeni bir linux mint kullanıcısı için META'yımı Yoksa Cinnamon'umu önerirsiniz. Birde arasındaki farkıda kısaca olsa anlatırsanız sevinirim

Şimdiden Teşekkürler Ve İyi Forumlar

Düzenleme : Font / Punto

Forumda varsayılan puntodan daha büyük punto kullanmak yasaktır.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 21:08:45 Gönderen: HocaXD »
Banned.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint 18
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
Ynt: MATE Ve Cinnamon Arasındaki Fark Nedir
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2017, 19:37:09 »
Öncelikle şunu düzeltelim, META değil, MATE.

Kısaca; Cinnamon masaüstü daha modern teknolojileri (Clutter, 3D GPU hızlandırma ile grafik işleme API'sigibi) kullanan, MATE masaüstü ise daha geleneksel araçları kulanan masaüstü ortamıdır. Masaüstü ortamı ile ilgili karar vermek için, arama motorları yardımıyla ulaşabileceğiniz videoları seyredebilirsiniz.

Donanım özellikleri düşük olan bilgisayar sahipleri MATE'yi, donanım özellikleri yüksek olan bilgisayar sahipleri Cİnnamon masaüstünü tercih edebilirler.

Hatırlatmada bulunalım, forumun varsayılan punto büyüklüğünden daha büyük punto kullanmak yasaktır.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı HocaXD

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce 920M
  • İşlemci: İntel Core i3
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2017, 21:14:34 »
Vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü size teşekkürlerimi sunarım. Ancak merakımı maruz görürseniz size bir soru daha yöneltmek isterim pentest araçları kali linux gibi yüklü bir vaziyette mi kurulum sağlanıyor yoksa manuel olarak kurulumdan sonra mı yüklemem gerekir
Banned.

Çevrimiçi Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 480m
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2017, 21:58:50 »
Vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü size teşekkürlerimi sunarım. Ancak merakımı maruz görürseniz size bir soru daha yöneltmek isterim pentest araçları kali linux gibi yüklü bir vaziyette mi kurulum sağlanıyor yoksa manuel olarak kurulumdan sonra mı yüklemem gerekir

Forum kuralları,madde 12.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=140.0

Alıntı
12- Forumda penetrasyon (sızma) testi ile ilgili dağıtım ve yazılımlara destek verilmemektedir. Böyle içereğe sahip konu ve mesajlar tespit edilmesi veya bildirilmesi durumunda bildirimde bulunulmaksızın kaldırılacaktır.
The only people who should kill are those prepared themselves to die!