Gönderen Konu: [Çözüldü] Yüklenmeyen Güncellemeleri Görmek ve Yeniden Yüklemek?  (Okunma sayısı 861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AderAndro

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 19 Tara
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: Intel
Merhaba değerli dostlarım,

Geçtiğimiz haftalarda Linux Mint 18 kurdum, kurulumun ardından epey fazla güncelleme geldi, hepsini birlikte indireyim dedim ancak hatalar çıktı, birkaçı yüklenmedi. Açıkçası o kadar fazla güncelleme içerisinde birkaçının hata vermesini pek önemsemedim. Ancak sonradan gelen her güncelleme sayısı bir tane dahi olsa başarısızlıkla sonuçlandı, bende yerel yansı sunucularına geçmeyi denedim, böyle yapınca güncellemeler başarıyla yüklendi.

Artık güncelleme yaparken hata almıyorum ancak eskiden yüklenmeyen, hata veren tüm güncellemeleri bulup onları yeniden yükleme şansım var mı?
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 18:17:46 Gönderen: AderAndro »

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Yüklenmeyen Güncellemeleri Görmek ve Yeniden Yüklemek?
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2017, 18:01:52 »
Bahsettiğiniz durumda bir şey yapmanıza gerek yok. Hata aldığınız paketler diğer yansıdan yüklenmiştir. Eğer paket kurulumu sonrasında oluşan bir sorun varsa, aşağıdaki komutla düzeltilebilir.

Kod: [Seç]
sudo apt-get install -f
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı AderAndro

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 19 Tara
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: Intel
Ynt: Yüklenmeyen Güncellemeleri Görmek ve Yeniden Yüklemek?
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2017, 18:12:30 »
Teşekkür ederim, tek endişem güvenlik güncellemeleri adına oldu. Önemli bir güvenlik güncellemesinin bu hata nedeniyle sistemimde olmamasından endişe ettim.  Tekrar teşekkürler ve iyi çalışmalar.