Gönderen Konu: [Çözüldü] Linux Mint HTTP ERROR 500 hatası  (Okunma sayısı 1718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ByEfexor

• Yeni Penguen
  • *
  • apt-get install huzur
    • EZELinux
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: İntel
[Çözüldü] Linux Mint HTTP ERROR 500 hatası
« : 04 Ocak 2017, 13:52:35 »
Selamun aleykum, Linux mint 18x Kullanıyorum Sorunsuz Lamp server kurdum Php çalışıyorum Php de hata yaptığım zaman  Mozilla Tarayıcısında ekrana hatayı  basmıyor  Choromede baktığımda ise HTTP ERROR 500 hatası  veriyor yani sayfaya ulaşılmıyor  Php de hata olmadığı vakit sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor 2 kez format attım ve en az 10 kere Lamp kurdum fakat sorunu bir türlü çözemedim Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Düzenleme: Çözüldü etiketi
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2017, 23:11:16 Gönderen: Reddet »

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19 Tara
Ynt: Linux Mint HTTP ERROR 500 hatası
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2017, 15:44:49 »
Aldığınız hata gayet normal. Hatalı kodlama yaptığınızda PHP kodları çalışmaz. Tüm sistemlerde böyledir. PHP'nin yapısı böyle diyebiliriz. Bu bende de bu şekilde.
Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar..

Çevrimdışı ByEfexor

• Yeni Penguen
  • *
  • apt-get install huzur
    • EZELinux
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2017, 15:47:01 »
Aldığınız hata gayet normal. Hatalı kodlama yaptığınızda PHP kodları çalışmaz. Tüm sistemlerde böyledir. PHP'nin yapısı böyle diyebiliriz. Bu bende de bu şekilde.

Hocam ekranda hata bastırmıyor diyorum  Lütfen konuyu iyi okuduğunuzdan emin olun

Mesajlar Birleştirildi.
Güncelll
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 16:03:22 Gönderen: ByEfexor »

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2017, 18:46:21 »
"Güncellll.." şeklinde ileti göndermeniz benim daha önce göreceğim anlamına gelmez.
Bir süre PHP üzerinde çalıştım. Hiç PHP'de hata yaptığımda tarayıcı ekranında hata şurada, demedi.
Sorunu logları yada yazdığınız kodları inceleyerek bulmanız gerekiyor. PHP de Hata ayıklamanın başka bir yolu varsada ben bilmiyorum.
500 hatasına gelirsek, bunun sebebi bir çok şey olabilir. chmod, .htaccess  yapılandırması, geçersiz dosya isimleri vs.
Sürekli bu hatayı alsanız öneri de bulunabilirim ama siz kod hatalı oldugunda hata vermesin çalışsın istiyorsunuz. Ben yazdığınızdan bunu anladım.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • MintTurkiye
    • god.brain
  • İşlemci: Intel i7
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2017, 18:55:40 »
LAMP'ın loglarına bakarak sorunun nerede olduğunu saptayabilirsiniz.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı ByEfexor

• Yeni Penguen
  • *
  • apt-get install huzur
    • EZELinux
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2017, 19:24:38 »
"Güncellll.." şeklinde ileti göndermeniz benim daha önce göreceğim anlamına gelmez.
Bir süre PHP üzerinde çalıştım. Hiç PHP'de hata yaptığımda tarayıcı ekranında hata şurada, demedi.
Sorunu logları yada yazdığınız kodları inceleyerek bulmanız gerekiyor. PHP de Hata ayıklamanın başka bir yolu varsada ben bilmiyorum.
500 hatasına gelirsek, bunun sebebi bir çok şey olabilir. chmod, .htaccess  yapılandırması, geçersiz dosya isimleri vs.
Sürekli bu hatayı alsanız öneri de bulunabilirim ama siz kod hatalı oldugunda hata vermesin çalışsın istiyorsunuz. Ben yazdığınızdan bunu anladım.

Orada Güncel yazmış olmam  sizin göre bilmeniz için yazılmış manasına gelmiyor ne yazıkki Sorun devam ediyor manasında yazılan birşeydi.
cevabınıza gelecek olursam ben zaten bütün logları araştırdım php.ini düzenledim yapmadığım birşey kalmadı ve php de noktalı virgül unutsanız dahi tarayıcıda hata döndürür. öncelikle sizin bunu anlamanız gerek. dediğiniz gibi eğer bir fikriniz yoksa zaten yazmanızda saçma konuyu hortlatmaktan başka birşey değil Teşekkürler.

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2017, 22:07:04 »
Alıntı
Orada Güncel yazmış olmam  sizin göre bilmeniz için yazılmış manasına gelmiyor ne yazıkki Sorun devam ediyor manasında yazılan birşeydi.cevabınıza gelecek olursam ben zaten bütün logları araştırdım php.ini düzenledim yapmadığım birşey kalmadı ve php de noktalı virgül unutsanız dahi tarayıcıda hata döndürür. öncelikle sizin bunu anlamanız gerek. dediğiniz gibi eğer bir fikriniz yoksa zaten yazmanızda saçma konuyu hortlatmaktan başka birşey değil Teşekkürler.
Siz güncel yazmasanız sanki biz sorunun devam ettiğini anlamayacağız. Madem logları araştırdınız bunu belirtin ki bizde logları araştırın demeyelim. Sizin neyi araştırıp araştırmadığınızı biz nereden bilelim? Haha döndürme konusuna gelince, PHP ile uğraştığım zaman içersinde ekranda hiç hata döndermedi. PHP hata döndürmüyor öncelikle sizde bunu öğrenin.  Size şunu anlatmaya çalıştım. Hata olduğu zaman PHP komutları çalışmaz. Hata aldığımda çalışmıyor, hata almadığımda çalışıyor diyorsunuz sizce mantıklı bir soru mu? Tabi ki çalışmayacak.

Çevrimdışı ByEfexor

• Yeni Penguen
  • *
  • apt-get install huzur
    • EZELinux
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2017, 22:13:37 »
Siz güncel yazmasanız sanki biz sorunun devam ettiğini anlamayacağız. Madem logları araştırdınız bunu belirtin ki bizde logları araştırın demeyelim. Sizin neyi araştırıp araştırmadığınızı biz nereden bilelim? Haha döndürme konusuna gelince, PHP ile uğraştığım zaman içersinde ekranda hiç hata döndermedi. PHP hata döndürmüyor öncelikle sizde bunu öğrenin.  Size şunu anlatmaya çalıştım. Hata olduğu zaman PHP komutları çalışmaz. Hata aldığımda çalışmıyor, hata almadığımda çalışıyor diyorsunuz sizce mantıklı bir soru mu? Tabi ki çalışmayacak.

Tekrarlıyorum, Yıllardır Php ile web yazıyorum Php hata döndürmüyorda ne demek Php ile alakalı hiç birşey bilmediğiniz gayet belli. ben yukarıda ne anlatmak istediğimi zaten Php bilen arkadaşlar anlamıştır. sizin bu konuda bilginiz olmadığı için yazdığınız bütün yorumlar konuyu hortlatmaktan başka hiç bir işe yaramamaktadır. konu ile bilgin yok Lütfen bu konuyu daha fazla Kirletme.

Güncell

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2017, 22:38:59 »
Alıntı
Tekrarlıyorum, Yıllardır Php ile web yazıyorum Php hata döndürmüyorda ne demek Php ile alakalı hiç birşey bilmediğiniz gayet belli. ben yukarıda ne anlatmak istediğimi zaten Php bilen arkadaşlar anlamıştır. sizin bu konuda bilginiz olmadığı için yazdığınız bütün yorumlar konuyu hortlatmaktan başka hiç bir işe yaramamaktadır. konu ile bilgin yok Lütfen bu konuyu daha fazla Kirletme.

Güncell
Peki kardeşim. Bir PHP dosyası oluştur ve başına aşağıdaki satırı ekle.
Alıntı
<php
echo "Linux Mint"
Kayıt edip çalıştır bakalım. Sana kapatmayı unuttun diyecek mi. Başka bir PHP dosyasını çağırdığınız zaman hatayı belirten komut satırları var. Ve bu örnek çoğaltılabilir. Yukarıda da dediğim gibi, "varsada ben bilmiyorum."
Madem yıllardır Php üzerinde çalışıyormuşsun, daha önce nasıl yapıyordun anlat bende öğreneyim.

Çevrimdışı ByEfexor

• Yeni Penguen
  • *
  • apt-get install huzur
    • EZELinux
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2017, 23:03:20 »
Peki kardeşim. Bir PHP dosyası oluştur ve başına aşağıdaki satırı ekle.Kayıt edip çalıştır bakalım. Sana kapatmayı unuttun diyecek mi. Başka bir PHP dosyasını çağırdığınız zaman hatayı belirten komut satırları var. Ve bu örnek çoğaltılabilir. Yukarıda da dediğim gibi, "varsada ben bilmiyorum."
Madem yıllardır Php üzerinde çalışıyormuşsun, daha önce nasıl yapıyordun anlat bende öğreneyim.
Öncelikle <php echo "Linux Mint" ---> bu bir php kodu değil zaten bunun bir Php kodu olması için <?php bu şekilde yada <? bu şekilde başlatman gerek
sonrasımda ise Sorunu çözdüm Php.ini de Error loglar açık olduğu halde tarayıcıda hata basmıyor çözüm'ü şu şekilde yapıyoruz
php.ini içerisine girip

ini_set('display_errors', 1);
ini_set('display_startup_errors', 1);
error_reporting(E_ALL);

Yukarıdaki Kodları php.ini dosyasında resimdeki gibi ilgili alana yerleştiriyoruz ardından kayıt edip php.ini yi kapatıyoruz normalde bu kodları ilgili php dosyasında yapmamız gerek fakat öyle hiç bir sonuş alamıyoruz
gelelim Fix'imize İyi Forumlar.

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #10 : 05 Ocak 2017, 23:10:30 »
Alıntı
Öncelikle <php echo "Linux Mint" ---> bu bir php kodu değil zaten bunun bir Php kodu olması için <?php bu şekilde yada <? bu şekilde başlatman gerek
Kodu bilerek hatalı yazdım zaten. Bunu anlamadın mı? 
Ne güzel, bende öğrenmiş oldum. Konuyu [Çözüldü] olarak etiketleyip kiltliyorum. 

Çevrimdışı ByEfexor

• Yeni Penguen
  • *
  • apt-get install huzur
    • EZELinux
[Çözüldü] Php.ini tarayıcıda hata göstermiyor
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2018, 03:01:51 »
Merhabalar, Arkadaşlar Lamp kullanıyorum Php ile kodlamalarda hata yaptığımda ekrana hata göstermesi gerekiyor , lakin göstermiyor, php dosyasında hata komutlarını girerek hata bastıra biliyorum ama bunu php.ini de aktif edip sürekli olarak hata bastırma etkin olsun istiyorum ,  display_error on durumda olmasına ramen hata basmıyor ekrana, bu sorun bende 1 yıl kadar öncede vardı , yabancı bir form'dan bulduğum kod'u php.ini dosyasına girerek bu sorunu çözmüştüm , lakin o konuyu artık bulamıyorum , çok araştırma yaptım son çare olarak burası geldi aklıma :) bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum, bu arada Php 5.4 sürümünü kurmak istiyorum depoda yok sanırım bir türlü kuramadım Php 5.6 kullanıyorum şuan , form'da linux mint 17 için php 5 kurulumu ile alakalı bir makale gördüm lakin kurulum sırasında hata alıyorum .

Hata bastırma problemini Daha önce dediğim gibi Çözmüştüm , ve form da da paylaşmışım , Form'u didik didik ettim ve buldum :)
Aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa bu konudan faydalana  bilir : https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=7373.msg45750#msg45750
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2018, 03:53:49 Gönderen: ByEfexor »