Gönderen Konu: Sanal Makinemin İnternete Bağlanmadığından Emin Olmak İstiyorum  (Okunma sayısı 199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
    • https://www.facebook.com/profile.php?id=1000101852
  • Dağıtım: Linux Mint 18 - 64bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GeForce 9600GT 1GB
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E7400 2.8 Ghz x 2
Bizlere katkıda bulunmak istiyorsanız reklamlara tıklayabilirsiniz.

PlayOnLinux ile photoshop ve Dreamweaver kurulu, ara ara kullanıyorum her ikisini de, belki başka programlar da dahil olabilir bu playonlinux programlarına, bu programların internete erişimini tamamen kesmek istiyorum. Güvenlik için istiyorum bunu var mıdır bir wine yapılandırması. Arama yaptım ama bununla ilgili konu çıkmadı.
Geleceğin Front-end Developer ı

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint 18
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
Sadece PlayOnLinux'un mu internet erişimini kapatmak istiyorsunuz ?
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
Sadece PlayOnLinux'un mu internet erişimini kapatmak istiyorsunuz ?

PlayOnLinux'un kurduğu sanal makinelerin internet erişimini kapatmak istiyorum. PlayOnLinux internetten gerekli dosyaları indiyor bazı kurulumlarda. Photoshop ve DreamWeaver internete bağlanamasınlar.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
Genel olarak PlayOnLinux/Wine uygulamasının internet erişimini kapatmak mümkün ancak, wine altında çalışan uygulamaları tek tek kapatmak mümkün olmayabilir, varsa da ben bilmiyorum.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
Genel olarak PlayOnLinux/Wine uygulamasının internet erişimini kapatmak mümkün ancak, wine altında çalışan uygulamaları tek tek kapatmak mümkün olmayabilir, varsa da ben bilmiyorum.

Bilgisayarda bankacılık işlemleri dahil bir çok iş yapıyorum. Güvenli olduğuna çok emin olduğum için bu kadar rahatım, olmayacak yerden sakatlık çıkmasın diye demiştim.  :) Photoshop'u da okulum gereği kullanmak durumundayım, linux da vazgeçilmezim. Biraz inceleyeyim, belki birşeyler çıkar. Sağ olun yine de.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
Endişelenecek bir şey yok aslında, wine/playonlinux ortamında oluşabilecek bir zararlı yazılım, linux altında sizin takibinizi yapamaz. Bunlar gerçek windows ortamı değildir. Bir çeşit sanal makine ortamıdır. zararlı bir yazılım bulaşsa dahi sadece ulaşabileceği yer wine/playonlinux 'un sanal klasörü olur. Linux'a hiç bir etkisi söz konusu olamaz.

bunlar da aşağıdaki komutla sistem rahatlıkla atılabilir.

Kod: [Seç]
sudo rm -rf /home/kullanıcı/.wine

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Hi!! ^^
Endişelenecek bir şey yok aslında, wine/playonlinux ortamında oluşabilecek bir zararlı yazılım, linux altında sizin takibinizi yapamaz. Bunlar gerçek windows ortamı değildir. Bir çeşit sanal makine ortamıdır. zararlı bir yazılım bulaşsa dahi sadece ulaşabileceği yer wine/playonlinux 'un sanal klasörü olur. Linux'a hiç bir etkisi söz konusu olamaz.

bunlar da aşağıdaki komutla sistem rahatlıkla atılabilir.

Kod: [Seç]
sudo rm -rf /home/kullanıcı/.wine

Haklısınız, playOnLinux'un çalışma mantığını az çok anladım. Daha okumam gereken çok makale var, linux hakkında. Sanırım biraz tembelim.