Gönderen Konu: [Çözüldü] Linux Mint 18 Windows Başlatmama Sorunu  (Okunma sayısı 907 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TygrVrli

• Çok Yeni Penguen
  • *
Arkadaşlar merhaba ,

Uzun süredir windows kullanıcısıyım. Fakat minte karşı ayrı bir ilgim var.  Daha önce dual boot olarak kurduğumda sorun yaşamamıştım fakat bu kurulumda Windows'a giremez oldum.

grub ekranında Windows Recovery Environment (loader)olarak görünüyor seçip 'Enter' dediğim zaman ekran bir kaç saniye için kararıp tekrar grub menüsüne dönüyor. Boot repair ile otomatik onarma denedim çalışmadı. bootrec /fixmbr , bootrec/fixboot deneyerek direkt windowsa geçmeyi denedim yine olmadı.

BootInfo çıktısı http://paste2.org/5V9XgeI4 burada. (Bu grub üzerinde hiç bir işlem yapılmadan alınan bootinfo çıktısıdır.)

Başka eklemem gereken çıktılar var ise konu altına yazarsanız hemen eklerim.

Edit 1 :

Kod: [Seç]
sudo update-grub çıktısı ;

Linux Mint Found
Memtest Found
Windows Recovery Environment Found.

done.

Sonuç : Windows Loader'ı seçtiğim zaman tekrar grub ana ekranına dönüş yapıyor.

BootRepair Standart Onarım İle sda2 Üzerinde ikinci bir Windows Installation Bulundu. Bununla Boot Etmeyi Denediğim Zaman Windows Loading Ekranı Geçti. Simsiyah bir ekranda takılı kaldım.

Windows üzerinde bootrec /fixmbr bootrec/rebuild yaptıktan sonra grub tamamen uçtu.

13:47 Grub Tamamen Çökünce USB ile Mint live'a Giriş Yaptım. Sonrasında Manuel Olarak Grub Kurulumu Gerçekleştirdim. (sudo mount /dev/sdaXY  şeklinde başlayan komutlar)
sonrasında PC'yi yeniden başlattım. 2 Adet Windows Girdisi Grub Üzerinde Görünüyordu. İkincisini seçtikten sonra Windows'a login olabildim.

Kendi sorunumu çözdüm kendi kendime. :D
İyi forumlar.

Düzenleme : Çözüldü etiketi
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2016, 22:15:27 Gönderen: Butterfly »