Gönderen Konu: Linux Mint 17 Qiana RC (Sürüm Adayı) ISO Dosyaları Test Sürecinde  (Okunma sayısı 3427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.6 & Mate 1.18
Kararlı Sürümü Mayıs ayı sonunda yayınlanması planlanan Linux Mint 17 Qiana'nın Sürüm Adayı (RC) ISO kalıpları hazırlandı ve test sürecine alındı.
Cinnamon ve Mate masaüstü ortamları için hazırlanan ISO kalıpları ile ilgili gelişmeleri aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz.

http://community.linuxmint.com/iso
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı metinolmetin

• Yeni Penguen
  • *
    • @MetinAltintas
    • metinolmetin
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 Cinnamon & KDE 64 bit
  • Masaüstü: Cinnamon & KDE
  • Grafik Kartı: GTX960m
  • İşlemci: intel i7 6700HQ @2600 MHZ
Bilgilendirme için teşekkürler. Nihai düzey sürüme ulaştığında indirip kurarız.
Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Deepin - 15.6
  • Masaüstü: Deepin
  • Grafik Kartı: GTX 960M
  • İşlemci: İ7 6700HQ
Yanlış bilmiyorsam bu sürüm diğer LTS sürüm çıkana kadar taban olarak kullanılacak sürüm.Bakalım ne tür yenilikler ile gelecek.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
Linux Mint 17 Qiana 5 yıl destekli LTS sürüm olacak. Ama geliştiriciler bir sonraki LTS sürüme kadar, ara sürümleri de Linux Mint 17 Qiana LTS sürümü taban kullanarak geliştirmeyi düşünüyorlar.

Linux Mint 17, 18, 19, 20. Sürümler Aynı LTS Tabanını Kullanabilir

Hali hazırda Linux Mint 13 Mate 1.2 ve Cinnamon 1.2 sürüm ile yola çıktı, ama güncel masaüstü ortamları olan Mate 1.6 ve Cinnamon 2.0'ı backport depoları yardımıyla bu sürüme yükleyebildik. Böylece Linux Mint 13 benim için ara sürümlere geçme ihtiyacı hissetmeden kullandığım bir dağıtım oldu.

Bu şekilde Linux Mint 17 LTS atabn alınarak hazırlanacak ara sürümler hazırlandığında, yeni sürüme yükseltme yapma imkanı da daha kolay olabilir.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
Teşekkürler Butterfly.

Çevrimdışı meda

• Penguen
RC iken kursak güncellemeleri yapsak kararlı sürüm olur mu ? Ya da kararlı sürümü sıfırdan kurmak mı gerekir ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • MintTurkiye
    • sametocean
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • İşlemci: Intel i7
RC iken kurulup, güncellemeler sonrası kararlı sürüme geçilebilir, ancak bu pek tavsiye edilen bir yöntem değil. Kararlı sürümü sıfırdan kurmak daha sağlıklı.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı kental

• Çaylak Penguen
  • **
  • Can sıkıntısı işte. Bir dala tutunamadık.
    • Kişisel Blog
  • Dağıtım: Linux Mint Cinnamon 18.1 64 Bit
  • Grafik Kartı: ATI HD4850
  • İşlemci: Core 2 Quad
Öncelikle hayırlı olsun diyeyim. Sonunda kararlı sürüme geçebileceğiz.

Yalnız ufak bir sorum olacak. 17 sürümünü kurmadan evvel 16nın home içeriğini kopyalamak haricinde herhangi birşey yapmama gerek varmı?
Yüklemiş olduğum programları tekrardan yüklemek gerekiyor mu? Veyahut eğer programlar home klasörü içerisine yüklüyse yeni sisteme geçtiğimizde uyum veya tanıma sorunu yaşıyor mu ?

Daha önce hiç sürüm yükseltmedim. Sorularımı mazur görün lütfen.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
Kullanıcı ev dizini içinde sadece kullanıcıya ait kişisel dosyalar ile masaüstü ortamı ve uygulamalar ile ilgili ayar dosyaları bulununur. Kurulu olan uygulamalar bu dizin altında bulunmazlar. Linux Mint 17'yi sıfırdan kurduğunuzda, kullandığınız uygulamaları yeniden yüklemeniz gerekecektir. Tavsiye edilmese de depo adresleri yeni sürüm ile değiştirip yükseltme yapılabilmektedir. Ama bu işlem yeniden kurulumdan daha uzun sürüyor ve beklenmedik sorunlara neden olabiliyor. En mantıklısı kurulum sırasında kök dizin (/) ve /home dizini için ayrı birer disk bölümü oluşturmak olabilir. Yeniden kurulumu kök dizine (/) gerçekleştirip /home dizinini kurulum sırasında bağlarsanız kişisel dosyalarınıza bir zarar gelmez. Bu durumda da bireysel tercihiniz olan uygulamaları yeniden kurmak zorunda olursunuz. Ama bu uygulamalar ile ilgili ayarlar kaybolmayacağı için harcayacağınız vakit en aza inmiş olacaktır.

Çevrimdışı kental

• Çaylak Penguen
  • **
  • Can sıkıntısı işte. Bir dala tutunamadık.
    • Kişisel Blog
  • Dağıtım: Linux Mint Cinnamon 18.1 64 Bit
  • Grafik Kartı: ATI HD4850
  • İşlemci: Core 2 Quad
Mesajınız çok bilgilendirici oldu. Teşekkürler.

Çevrimdışı meda

• Penguen
RC iken kurulup, güncellemeler sonrası kararlı sürüme geçilebilir, ancak bu pek tavsiye edilen bir yöntem değil. Kararlı sürümü sıfırdan kurmak daha sağlıklı.
Cevabınız için teşekkürler.Ubuntu,beta iken kurulum yapıp güncellemeler ile kararlı sürüm oluyordu.Depolar ile ilgili herhangi problem yaşamadım.

Depo problemini LMDE sürümünde yaşadım.Hatta sonradan Mint resmi olarak hata olduğunu kabul etmişti.Belirli düzenlemeler ile bu sorun giderilmişti.Neyse dediğiniz gibi en iyisi kararlı sürümü beklemek.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
Cevabınız için teşekkürler.Ubuntu,beta iken kurulum yapıp güncellemeler ile kararlı sürüm oluyordu.Depolar ile ilgili herhangi problem yaşamadım.

Depo problemini LMDE sürümünde yaşadım.Hatta sonradan Mint resmi olarak hata olduğunu kabul etmişti.Belirli düzenlemeler ile bu sorun giderilmişti.Neyse dediğiniz gibi en iyisi kararlı sürümü beklemek.

Sürüm Adayını kurduğunuzda gelen güncellemeler ile Kararlı Sürüm paketleri yüklenecektir. Bana göre bir sorun çıkmaz, ama Sürüm Adayının yine de hata bildirimi yapılaması için hazırlandığını unutmamak gerekir.

LMDE ile ilgili yaşadığınız sorun buradaki ana sunucudaki depoda meydana gelen geçici sıkıntı olabilir mi? Eğer öyleyse bu hata değildi, sadece sunucuda yaşanan geçici bir sıkıntı vardı, yansıları değiştirmek suretiyle bu sıkıntıdan kolayca kurtulabiliyordunuz. Sanırım bu durumu bir hata olarak algılamak yanlış olacaktır.

Çevrimdışı fmete

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
Cinnamon 64bitte @clem ve @fredg yarışıyor yine :)
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus