Gönderen Konu: [Çözüldü] Wine ile çalışan uygulamada sesin ilk bölümü çok hızlı geçiyor.  (Okunma sayısı 221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ratapan

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon x64
  • Grafik Kartı: Nvidia Gt-525M
  • İşlemci: i5-2430M
Bizlere katkıda bulunmak istiyorsanız reklamlara tıklayabilirsiniz.

Wine ile kullandığım bi program var.Mint 17 de iken ses ile ilgili bir sorun yoktu.18 e geçtikten sonra wine ile çalıştırdığım uygulamadaki seslerin ilk bölümü çok hızlı bir şeklide hoparlörden çıkıyor.Örneğim uygulamada "merhaba"  sesi çıkması gerekirken "erhaba" ya da "rhaba" şeklinde ses çıkıyor uygulamdan.Acaba nasıl çözebilirim bu sorunu.Wine ile kullandığım program mürşid 3.1.Programın yeni sürümleri de var fakat bu sürümü elimde olmayan sebeplerden dolayı değiştiremiyorum.Sistemim mint 18 cinnamon x64 wine:1.6.2
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2016, 19:46:59 Gönderen: ratapan »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate
Menü => Wine => Configure Wine => Ses sekmesini açıp Varsayılanlar kısmından tüm seçenekleri Pulseaudio olarak değiştirmeyi dener misiniz?

Eğer sorun bu şekilde çözülmezse aşağıdaki komutla winetricks paketini kurunuz.

Kod: [Seç]
sudo apt-get install winetricks
Menü => Wine => Winetricks => Select the default wineprefix => Change settings seçeneği altından "sound=alsa" seçeneğini seçip, ardından Configure Wine => Ses sekmesi altındaki Varsayılanlar kısmından tüm seçenekleri ses aygıtınız olarak değiştirmek denenebilir.

« Son Düzenleme: 05 Kasım 2016, 05:02:34 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı ratapan

• Yeni Penguen
  • *
@Butterfly cevabın için teşekkür ederim.Fakat tüm işlemleri yaptım, sonuç değişmedi. :(

Çevrimdışı ratapan

• Yeni Penguen
  • *
Arkadaşlar sorunu çözdüm.Playonlinux uygulamasını kurdum.Bu uygulamadaki wine sürümünü 1.9 a yükselttim daha sonra programı kurdum bilgisayara.Şu an ses sorunsuz bi şekilde çıkıyor.