Gönderen Konu: SMF Güncellemesi Sonrası Oluşan Sorun Sebebiyle Geri Yükleme Hakkında  (Okunma sayısı 1036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.6 & Mate 1.18
SMF 2.0.12 sürüme güncelleme sonrasında yaşanan bir sorun nedeniyle, forum elimizdeki 01 Ekim 2016 tarihli yedeklerinden geri yüklenmiştir. Bu tarih sonrasında açılmış konu ve gönderilmiş mesajlar maalesef kaybedilmiştir. Yaşanan bu sorun ve oluşan kayıplar nedeniyle Linux Mint Türkçe forum ekibi olarak üyelerimizden özür dileriz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Abizer

• Yeni Penguen
  • *
geçmiş olsun
Smf bana her zaman itici gelmiştir
vbulletin veya xenforo yapılsa tadından yenmez
diyeceksiniz lisans ücreti her üye ufak bir destek olsa 2. el lisans bile alınabilir.
değişim olursa maddi olarak destek verebilirim.

Çevrimdışı Toor

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Debian Stretch 9.0
  • Masaüstü: LXDE
  • Grafik Kartı: Intel HD Graphics
  • İşlemci: Intel Pentium P6100 2.0GHZ

Geçmiş olsun. Kısa bir süre öncesinin yedeğine dönülmesi ile pek problemli bir durum olduğunu düşünmüyorum.

geçmiş olsun
diyeceksiniz lisans ücreti her üye ufak bir destek olsa 2. el lisans bile alınabilir.
değişim olursa maddi olarak destek verebilirim.
Özgür yazılım platformuyuz. Lisanslı teknolojilerle işimiz olmamalı. SMF bence kaliteli bir sistem. Kendisine alternatif aranacaksa bile bunlar phpBB ve MyBB gibi yine özgür projeler olmalı bence.

Çevrimdışı Abizer

• Yeni Penguen
  • *
Alıntı yapılan: Toor
Geçmiş olsun. Kısa bir süre öncesinin yedeğine dönülmesi ile pek problemli bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Alıntı yapılan: Abizer - 03 Ekim 2016, 21:35:59geçmiş olsun
değişim olursa maddi olarak destek verebilirim.Özgür yazılım platformuyuz. Lisanslı teknolojilerle işimiz olmamalı. SMF bence kaliteli bir sistem. Kendisine alternatif aranacaksa bile bunlar phpBB ve MyBB gibi yine özgür projeler olmalı bence.

ubuntu.com da özgür yazılım ancak vbullettin kullanıyor ve daha onlarca linux destek siteleri
bence ön yargılı olmamak gerek sonucta özgür yazılım diye free forumları kullanmak zorunda değiliz
sonucta ne kadar ekmek o kadar köfte

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18.3 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.6 & Mate 1.18
Şu an için forum yazılımının değiştirilmesi planlarımız arasında yer almıyor.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • sametocean
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
Aslını konuşmak gerekirse SMF artık eskisi kadar pek destek ve ilgi görmüyor ve itibarini yavaş yavaş yitiriyor gibi, premium SMF tema üreten sitelerin neredeyse hepsi kapandı ve desteklerini kesti, buna en büyük örnek DzinerStudio da 31.12.2016 tarihi itibari ile yayın hayatına son veriyor. SMF güncellemeleri artık çok uzun zaman aradan sonra geliyor, SMF 2.1 sürümü çok uzun zamandır beta sürümünde ve hala kararlı sürümü çıkmış değil. 

Sonuçta ücretsiz bir yazılım, çok şey beklememek gerekir. @Butterfly 'ın da söylediği gibi şu an için forum yazılımının değiştirilmesi gibi bir planımız yok ancak ilerleyen zaman neyi gösterir bilemiyoruz, zaten böyle bir durum söz konusu olduğunda duyuru yapılıp anket açılır.

Bu forum bireysel kararlarla yönetilmiyor, toplulukta yer alan her üyemizin görüş ve önerisi bizim için önemli, çoğunluğun görüşü ile alınan kararlar geçerlilik kazanıyor. Bu forumun hepimizin olduğunu unutmayalım. 
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Deepin 15.5 - X64
  • Masaüstü: Deepin
  • Grafik Kartı: GTX 960M
  • İşlemci: İ7 6700HQ
Maddi anlamda eksik varsa kurucu ve yönetici arkadaşlar lütfen çekinmeden söylesin. Eminim herkes karınca kararınca bir şeyler yapmak ister.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"