Gönderen Konu: Virtualbox kurulumu  (Okunma sayısı 1956 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayben

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon 32 Bit
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.7
  • Grafik Kartı: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Fa
  • İşlemci: İntel Pentium CPU B960 @ 2.20GHz x 2
Ynt: Virtualbox kurulumu
« Yanıtla #15 : 05 Ocak 2017, 03:27:27 »
Genişletme paketini yüklerken şöyle bir hata oldu:

Mesajlar Birleştirildi.
Şu şekilde solunda çarpı işareti var. Sanırım paketin hatalı olduğunu söylüyor galiba. Şimdi ben bunu kaldırıp yeniden kurayım. Bakalım nasıl olacak.

Mesajlar Birleştirildi.
Yaptım olmadı. Kaldırdım yeniden kurdum aynı hatayı verdi.

Mesajlar Birleştirildi.
Bilgisayarımızda yüklü olan sistemimiz linux mint. Eğer bilgisayarımızda birden fazla sistem çalıştırmak istiyorsak doğrusu kurulum aşamasında hard disk'i ikiye bölmek. Çünkü bu virtual box'un kendi sitesinde de bir uyarı var. Bütün programları çalıştırmaz diye uyarıyor. Çünkü bu virtual box'u kullanarak bilgisayarın ana sisteminin üzerine başka bir sistem kuruyoruz. Sorun burada. Bu çok sağlıklı olmuyor. Eğer bilgisayarımızda birden fazla sistem istiyorsak bunu kurulum aşamasında hard disk'i ikiye bölerek yapmalıyız. Bu daha sağlıklı olacak. Sistem üzerinde sistem sağlıklı olmuyor. Ama tabi bilgisayarımız yeterince güçlü olmalı. Ben virtual box'dan vaz geçtim. Çeşitli sorunlar uyumsuzluklar oldu. Sanırım sağlıklı çalışması için güçlü bir bilgisayar istiyor.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 00:52:15 Gönderen: Ayben »

Çevrimdışı KarboMint

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LinuxMint 18.1 Serena
  • Masaüstü: Cinnamon
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2017, 20:06:50 »
Sanırım sorun Virtualbox ile genişletme paketlerinin sürümlerinin farklı olmasından kaynaklanıyor.

Bağlantısını verdiğim genişletme paketi Virtualbox'ın son sürümü yani 5.1.12 içindi.

Eğer sizin yüklediğiniz versiyon 5.0.24 ise ve güncellemediyseniz yüklemeniz gereken genişletme paketinin bağlantısı aşağıdadır.

http://download.virtualbox.org/virtualbox/5.0.24/Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-5.0.24-108355a.vbox-extpack
from freedom came elegance

Çevrimdışı Ayben

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon 32 Bit
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.7
  • Grafik Kartı: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Fa
  • İşlemci: İntel Pentium CPU B960 @ 2.20GHz x 2
« Yanıtla #17 : 07 Ocak 2017, 20:25:14 »
Anladım. Tamam peki teşekkür ederim. Bu synaptic ile aram hiç iyi değil. Anlaşamıyoruz kendisiyle. Bir şeye ihtiyaç duyduğumda synaptic'e yazdığımda hiç anlamadığım pek çok şey açıyor. Bunların hepsini yüklesem mi, yüklemesem mi bilmiyorum. Şöyle bir şey yaşadım. Wine yüklemek istedim. Synaptic'e wine yazdım. Pek çok şey açtı. Bu açılanlardan sadece wine programını indirdim. Bağlantılarıyla indi. Ama inen wine çalışmadı. Tekrar synaptic'e geri döndüm. Tekrar wine yazdım. Bu sefer çıkan ne varsa hepsini işaretledim ve indirdim. Bağlantılarıyla birlikte hepsi indi. Ve wine kusursuz çalışmaya başaldı. Benzer şekilde chromium'da yaşadım. Synaptic'e chromium yazınca pek çok şey açılıyor. Şİmdi ben bun ların hepsini işaretleyip indirmem mi gerekiyor. Ama hepsini işaretlemeye kalktığımda hepsi işareti kabul etmiyor. Bazıları uyumsuz. Kırmızı oluyor. O kırmızı olanları kapatmak gerekiyor. Peki geriye kalan ne varsa kurmam mı gerekiyor. Wine'de olduğu gibi. Bu synaptic'te var olan her şey yeni mi acaba. Son versiyon mu ki. Sanırım değil galiba. Bence bu synaptic biraz sorunlu galiba.