Gönderen Konu: [Nasıl] Linux Mint 18.x LAMP (Linux + Apache + MariaDB + Php) Sunucu Kurulumu  (Okunma sayısı 10428 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
Mysql yerine Mariadb kurduysanız, @Genizcil_N 'in önerisi aşağıdaki şekilde uygulamalısınız.

Kod: [Seç]
sudo dpkg-reconfigure mariadb-server
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Muhammed Ali

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux mint 17.3
  • Masaüstü: Cinnamon
Evet MariaDB kurdum. Komutu terminalde çalıştırdım. Ama herhangi bir çıktı gelmedi. Bu komutla otomatik bir takım işlemler mi yapıldı? phpMyAdmin sayfasını da tekrardan denedim. Durum hala aynı.

Mesajlar Birleştirildi.
Kod: [Seç]

UPDATE mysql.user SET Password=PASSWORD('MyNewPass') WHERE User='root'; FLUSH PRIVILEGES;

komutuyla şifremi değiştirdim. Galiba şifrem yanlıştı şuan da giriş yapabiliyorum. Tekrar teşekkür ederim @Butterfly @Genizcil_N
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2017, 18:36:21 Gönderen: Muhammed Ali »

Çevrimdışı A_hazar

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint 18.1 Serena
  • Masaüstü: Kde
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce 420m Ve İntel
  • İşlemci: İntel İ5
Bilgisayara linux mint 19 kurulu hocam adım adım dediklerinizi uygulayıp kurarken kuruluyo sorunsuz sadece php 7.0 dosyaları kurulmuyor php 7.0 dosyalarınada paket bulunamadı hatası veriyor bende php 7.0 olan bütün paketleri php 7.2 yapıp kurdum sorunsuz kuruldu herangi bir sorun yoktur ama kurulumdaki 4 adıma yani PHP için MariaDB (MySQL) Destek Paketlerinin Kurulumu buraya geldiğimde bütün php 7.0 sürümlerini aynı şekilde 7.2 yapıp yükledim sadece bir dosya yüklenmedi oda php7.0-mcrypt bunu php7.2-mcrypt yapmama rağmen paket bulunamadı hatası aldım diğer bütün adımları sizin anlattığınız gibi yaptım şuan sorunsuz çalışıyor ama bu paket yüklenmedi diye  ileriki günlerde herhangi bir sorun olurmu.