Gönderen Konu: Linux Mint 18 Sarah Cinnamon ve MATE Kararlı Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı  (Okunma sayısı 6510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • sametocean
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
Göremedim ama yine de sorayım herhangi bir VPS veya Proxy eklentisi kullanıyor musunuz Firefox üzerinde ?
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Ayben

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon 32 Bit
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.7
  • Grafik Kartı: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Fa
  • İşlemci: İntel Pentium CPU B960 @ 2.20GHz x 2
Göremedim ama yine de sorayım herhangi bir VPS veya Proxy eklentisi kullanıyor musunuz Firefox üzerinde ?

Şu ekran görüntülerini aldım. Bunlar var.

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • sametocean
Kod: [Seç]
Simple extension that makes Firefox a bridge for censored users in countries with oppressive regimes.

Tor Flashproxy Badge ;

Dediğine göre, Firefox'u baskıcı rejimler olan ülkelerdeki sansür kullanıcıları için köprü yapan basit bir eklenti, muhtemelen bu eklentiyi etkisizleştirdikten sonra firefox üzerinden de sorunsuzca erişebilirsiniz, proxy kara listeye ekli olduğundan dolayı site erişiminizi engelliyor olmalı.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Ayben

• Yeni Penguen
  • *
Yukarıdaki torent linkinden iso dosyalarını indirme yaptım. Şu şekilde indi:

İso dosyalarını indirme işlemi bittikten sonra ekranda transmission penceresi açıldı ve açık kaldı:

32 bit ilk indirdiğim iso dosyası. 64 bit ikinci indirdiğim iso dosyası. İlk önce 32 bit iso'yu indirme işlemi bittikten sonra açılan ''transmission penceresi''nde, 32 bit iso'nun ''bağlı eşe gönderiliyor'' işlemi henüz tamamlanmadan, 64 bit iso'yu torent linkinden indir diye tıkladım. 64 bit iso dosyasının da indirme işlemi tamamlandıktan sonra, ''transmission penceresi'' ekrandaki gibi açık durumda kaldı. Şimdi her iki dosyanın da ''bağlı eşe gönderiliyor'' işlemi devam ediyor.
Bu durum devam ederken indirilen iso dosyalarını yukarıda yazdığı yöntemle iki defa kontrol ettim. İki kontrolde de dosyaların sağlıklı olduğunu tespit ettim. Aşağıdaki gibi:

Bu açık kalan transmission penceresinde, bağlı eşe gönderiliyor işlemi devam ediyor, bitmedi. Bu transmission penceresini kapatayım mı? Yoksa bu ''bağlı eşe gönderiliyor'' işlemi bitinceye kadar pencere ve laptop açık mı dursun?

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • sametocean
İndirme işlemi bittiyse kapatabilirsiniz. Gönderim işlemi torrent üzerinden gönderilen paketleri nitelendiriyor, siz kapatırsınız başkasından çekerler :)

Çevrimdışı Ayben

• Yeni Penguen
  • *
İndirme işlemi bittiyse kapatabilirsiniz. Gönderim işlemi torrent üzerinden gönderilen paketleri nitelendiriyor, siz kapatırsınız başkasından çekerler :)

Anlamadım ya neyse kapatayım. Teşekkür.

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
    • sametocean
Torrentin çalışma mantığı internetten herhangi bir dosyanın internet kullanıcılarının birbirlerinin bant genişliğini kullanarak upload ve download yapılabilmesini sağlamasıdır. İlk olarak belirlenen ana sunucu paylaşılıcak dosyayı 32kb dan 4mb kadar olan parçalara ayırıyor. Bu parçalar daha sonra tracker dosyasını çeken bütün kullanıcılara dağıtılıyor kullanıcılar hep p2p de olduğu gibi parçaları hem seed eden makinadan hemde öbür download eden makinalardan alabiliyor.