Gönderen Konu: Linux Mint 18 Sarah Cinnamon ve MATE Kararlı Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı  (Okunma sayısı 3559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate
Bizlere katkıda bulunmak istiyorsanız reklamlara tıklayabilirsiniz.

Herşey çok güzel gözüküyor  :)
küçük bir hata ile karşılaştım, bilgisayar uykudan uyandıktan sonra ağ kısmındaki kablosuz sinyalleri kayboldu ve sanki ağ kablosu ile bağlanmışım gibi gözüküyor ve kablosuz ağları göremiyorum. Benzer bir sorun yaşayan var mı ?

Sorunlar ile ilgili farklı konu açmanızı rica edelim, haberler veya nasıl belgeleri gibi başlıklar altından sorun çözmeye çalışmak konuyu oldukça karıştıracaktır.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı _X_

• Yeni Penguen
  • *
  • Grafik Kartı: Ati
  • İşlemci: Amd
Cahilliğime verin ancak,

18 ve ubuntu 16.04 de aşırı sorunlarla karşılaşıldı sanki ? forumları takip ediyorum , bizzat bir çok sorunla karşılaştım , 17.3 ve 14.04 de yaşamadığım sorunsuz sıkıntısız konularda ayrıca..Bu neden kaynaklanıyor acaba ?

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint 18
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: NVidia
  • İşlemci: Intel i5
Cahilliğime verin ancak,

18 ve ubuntu 16.04 de aşırı sorunlarla karşılaşıldı sanki ? forumları takip ediyorum , bizzat bir çok sorunla karşılaştım , 17.3 ve 14.04 de yaşamadığım sorunsuz sıkıntısız konularda ayrıca..Bu neden kaynaklanıyor acaba ?

Ben henüz herhangi bir sorunla dahi karşılaşmadım, nedir sizin karşılaştığınız sorunlar merak ettim doğrusu.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 - 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon - Mate
Cahilliğime verin ancak,

AMD ile ilgili gördüğünüz sorunlar AMD tarafındaki sürücü belirsizliğinden kaynaklanıyor olabilir. Hâlen kararlı amdgpu sürücüleri yayınlanmadı.

Çevrimdışı _X_

• Yeni Penguen
  • *
  • Grafik Kartı: Ati
  • İşlemci: Amd

Ben henüz herhangi bir sorunla dahi karşılaşmadım, nedir sizin karşılaştığınız sorunlar merak ettim doğrusu.

Ön jackalardan  kulaklığı taktığım bölüm yani,ses gelmemesi ubuntu ve mintte aynı problem.Mint çok ağır ve internetin 13mbit gelmesine rağmen aşırı derece ağır çalışması gibi bu tarz sorunlar yaşadım.

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 - 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon - Mate
Ön jackalardan  kulaklığı taktığım bölüm yani,ses gelmemesi ubuntu ve mintte aynı problem.Mint çok ağır ve internetin 13mbit gelmesine rağmen aşırı derece ağır çalışması gibi bu tarz sorunlar yaşadım.
Sorunlarla ilgili forumda uygun kategorilere konu açarsanız çözüm önerileri sunulabilir.

Çevrimdışı yasar640

• Çok Yeni Penguen
  • *
Arkadaşlar kusura bakmayın bilmiyorum forumda aradım ama bulamadım sorumun cevabına, ben 17,3 kullanıyorum 18 e nasıl çıkaracağım güncelleme nasıl yapılıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
Şu an Linux mint 17.3'den, Linux Mint 18'e yükseltme yapılamıyor, bununla ilgili bir gelişme olursa duyurusu yapılacaktır.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=6141.msg38885#msg38885

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=6096.msg38549#msg38549
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2016, 22:46:40 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı Çağrı07

• Penguen
    • Kayıt Formu
  • Dağıtım: Linux Mint 18
  • Masaüstü: XFCE
  • Grafik Kartı: Nvidia GeForce GT 730m (4GB VRAM)
  • İşlemci: İntel Core i7 3630QM
XFCE masaüstü için ne zaman 18 gelecek haber var mı?
Yaşlanıyorum...

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
Linux Mint 18 KDE ve Xfce sürümün çıkış tarihi ile ilgili güncel bir bilgi yok. Ama kararlı sürümlerin Ağustos ayı başı gibi yayınlanacağı öngörülebilir.

Çevrimdışı okanakinci

• Çaylak Penguen
  • **
    • Iwinoa
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Grafik Kartı: Nvidia GT820M
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz x 2
Uzun bir aradan sonra Linux'a geri döndüm. İki gün önce Ubuntu kurdum ama sorunlar ve o Unity arayüzü beni rahatsız etti. Şimdi de Linux Mint 18'i kurdum. Sistem her açıdan çok iyi. Performans çok iyi, görsellik çok iyi, kararlılık çok iyi. Gördüğüm en sorunsuz Linux dağıtımı. Bu sürümü çok sevdim.

Çevrimdışı HALDUNHİTAY

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LİNUX MİNT SERENA
  • Grafik Kartı: Intel Haswell Mobile
  • İşlemci: Intel Core i5-4210U CPU
Bilgisayarımda sadece Linux Mint 18 Sarah Cinnamon kurulu . Bu sürüm oldukça başarılı bence, hatta sorunsuz diyebilirim. Linux kullanmaktan memnunum. Bize böyle kullanışlı ve oldukça iyi bir sürüm sunmak için çalışan ve destek olan arkadaşlara teşekkür ederiz. Ellerinize, beyninize ve yüreğinize sağlık... :)
Tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir.

Çevrimdışı Ayben

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon 32 Bit
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.7
  • Grafik Kartı: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Fa
  • İşlemci: İntel Pentium CPU B960 @ 2.20GHz x 2
İndirme linklerini tıkladığımda sucuri ekranına yönlendiriyor. Sucuri ekranında ne yapmam gerekiyor? Sucuri'nin tıkla dediği linki tıkladığımda ücretli kayıt sayfası çıkıyor. Sucuri'ye ücretli kayıt olmam mı gerekiyor. Bu iso dosyasını indirmek için direk bir link yok mu acaba?

[/url][/img]

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Serena 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 480m
İndirme linklerini tıkladığımda sucuri ekranına yönlendiriyor. Sucuri ekranında ne yapmam gerekiyor? Sucuri'nin tıkla dediği linki tıkladığımda ücretli kayıt sayfası çıkıyor. Sucuri'ye ücretli kayıt olmam mı gerekiyor. Bu iso dosyasını indirmek için direk bir link yok mu acaba?

[/url][/img]

Sucuri?

Direkt torrent dosyası iniyor bende.

Olmadı birde burdan deneyin.Sucuri ne ola ki?
https://www.linuxmint.com/download.php

The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı Ayben

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon 32 Bit
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.7
  • Grafik Kartı: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Fa
  • İşlemci: İntel Pentium CPU B960 @ 2.20GHz x 2
Anlamadım ya neyse. Forum'a Chromium'da girip indirme linklerini tıkladığımda torent dosyası sorunsuz direk indi ve açıldı. Forum'a Firefox'da girdiğimde indirme linklerine tıkladığımda şu aşağıdaki sayfaya yönlendiriyor.