Gönderen Konu: [Nasıl] ISO Dosyalarını Unetbootin İle USB Belleğe Yazdırma  (Okunma sayısı 27847 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı radyoadami

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mİnt
  • Masaüstü: KDE
  • Grafik Kartı: Ati Radeon
  • İşlemci: İntel Core2Duo
Ynt: [Nasıl] ISO Dosyalarını Unetbootin İle USB Belleğe Yazdırma
« Yanıtla #15 : 30 Kasım 2015, 20:10:07 »
yanıtınız için teşekkürler ama unebootin uygulaması yüklü zaten bende. çalıştır komutlu bin dosyasına ihtiyacım yok sanırım. benim sorunum şu anda usb ye bootable hiç birşey yazamıyorum. usb yi ne şekilde formatlamam gerek ki bootable bir yazılım yükleyebileyim?

usb bozuk değil ama fotmatlarken bi yerde bişey yaptım muhakkak. ama bulamıyorum hatamı. gparted le de formatladım ama hiç bi sonuç alamadım. dün de dahil heralde 30 kere formatadım flashı.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate
« Yanıtla #16 : 01 Aralık 2015, 09:25:35 »
Alıntı
yanıtınız için teşekkürler ama unebootin uygulaması yüklü zaten bende. çalıştır komutlu bin dosyasına ihtiyacım yok sanırım.

zipfull programı kurulu fakat unebootin programına sağ tıklayıp erişim haklarından çalıştır onayı verebileceğim bir şeçenek çıkmıyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Siz sorduğunuz için verilen bir yanıttır.

Nasıl anlatımları altında sorun çözmek uygun olmaz. Buradaki öneriyi sizin sisteminize uyarlayarak deneyebilirsiniz, sonuç alamazsanız yeni bir konu açmanız daha uygun olacaktır.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı enidad

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #17 : 11 Şubat 2016, 16:20:36 »
arkadaşlar; tüm yöntemleri denedim sadece windows üzerinden rufus programını kullanarak usb den kurulum yapabildim .hepinize selam