Gönderen Konu: Farklı bir tarayıcı arıyorum.  (Okunma sayısı 3056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AderAndro

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Ubuntu 17.04
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: Intel
Farklı bir tarayıcı arıyorum.
« : 02 Mart 2016, 01:07:13 »
Selamlar Mint ailesi, uzun yıllardır Firefox kullanıyorum. Kendime artık yeni bir tarayıcı arıyorum, farklı bir deneyim yaşamak istiyorum. Ancak Chrome veya Chromium altyapılı bir tarayıcı istemiyorum.

Bildiğiniz önerdiğiniz, gerçekten performanslı ve stabil çalışan bir tarayıcı var mıdır?

Çevrimdışı daligo5

• Yeni Penguen
  • *
    • http://piyonsatranc.blogspot.com
  • Dağıtım: elementary os
Ynt: Farklı bir tarayıcı arıyorum.
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2016, 07:28:44 »
vivaldi denediniz mi?

Çevrimdışı kuzgun_

• Çaylak Penguen
  • **
  • oldu da "yok" mu dedik.
  • Dağıtım: Linux Mint 17
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2016, 09:02:46 »
şahsen hem linux hem win ortamında maxton kullanıyorum memnunum, yalnız linux ortamında chrome alt yapısını kullanıyor

Çevrimdışı serdar

• Penguen
  • Dağıtım: linuxmint cinnamon 17.3 64 bit
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia geforce 210
  • İşlemci: İntel i3
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2016, 13:30:02 »
İyi günler olsun,
AderAndro,  yazılım yöneticisinde bulacağınız "opera"yı öneririm. Çok güzel bir tarayıcı. Hızlı erişim ekran teması dahil birçok özelleştirme yapabiliyorsunuz. Ayrıca, ayarlar'dan turbo özelliğini aktifleştirdiğiniz zaman en yavaş web siteleri bile saniyeler içinde açılıyor.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2016, 13:31:15 Gönderen: serdar »

Çevrimdışı Quaoar

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2016, 17:39:52 »
Webkit kullanan Midori'yi deneyebilirsiniz

Çevrimdışı AderAndro

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2016, 22:24:41 »
Alıntı yapılan: daligo5
vivaldi denediniz mi?
Denemedim ama mutlaka deneyeceğim, teşekkür ederim. :)
Alıntı yapılan: kuzgun_
şahsen hem linux hem win ortamında maxton kullanıyorum memnunum, yalnız linux ortamında chrome alt yapısını kullanıyor
Maxthon'u Windowsda kullanmıştım ve oldukça beğenmiştim, ama Linux sürümü biraz eksik gibi, chrome alt yapısını kullanması da üzdü beni şahsen. Ama zamanında Windws'da IE alt yapısını kullanıyordu, sonradan kendi alt yapısına geçti. Belki ileri de Linux'da da kendi alt yapısına geçer. Uzun zaman önce yüklemiştim, yeniden bakayım.

Alıntı yapılan: serdar
İyi günler olsun,
AderAndro,  yazılım yöneticisinde bulacağınız "opera"yı öneririm. Çok güzel bir tarayıcı. Hızlı erişim ekran teması dahil birçok özelleştirme yapabiliyorsunuz. Ayrıca, ayarlar'dan turbo özelliğini aktifleştirdiğiniz zaman en yavaş web siteleri bile saniyeler içinde açılıyor.
Opera bildiğim kadarıyla Chrome alt yapısına geçmişti, acaba Linux'da da aynı şey geçerli mi? Chrome alt yapısında değilse büyük bir keyifle kullanırım.

Alıntı yapılan: Quaoar
Webkit kullanan Midori'yi deneyebilirsiniz
Mutlaka deneyeceğim, teşekkür ederim.

Herkese yantları için teşekkür ediyorum, hepsini deneyip kararımı vereceğim. Buraya da yazarım. İyi akşamlar dilerim mint ailesi.

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • İşlemci: AMD
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2016, 00:33:22 »
" Opera "

Çevrimdışı uyusuk

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 960M/intel HD Graphics 530
  • İşlemci: İntel Core i7
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2016, 19:19:10 »
İyiki önermişsin, çok teşekkür ederim. chrome-firefox bazen midori kullanıyordum.Bundan sonra maxthon ve chrome olacak.Eğer chrome'daki verileri maxthon'a aktara bilirsem uzun süre chrome'a el sürmem heralde. Maxthonda, chromedaki hesap açtıktan sonra verilerin depolanması gibi bir özellik var mı?

Google hesabı gibi kendi hesabı da varmış.Çok kullanışlı ve hızlı.Kesinlikle öneririm.Tek sorun google,youtube gibi siteler için ssl hatası veriyor fakat mutlaka çözümü vardır.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2016, 20:25:44 Gönderen: uyusuk »
"İnsanlar,diğer insanların hep onların yerine işleri yapmasını bekliyorlar."

Çevrimdışı mint3434

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Grafik Kartı: Intel
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2016, 17:51:28 »
O tarayıcıda chromium tabanlı aradığınızı bulmamışsınız yani, ayrıca chromium tabanlı tarayıcılar Linux dağıtımlarını ciddi anlamda ayağa kaldırabilecek durumdalar(güncel flash desteği ve windows ortamından eksiksiz olmaları).

Çevrimdışı AderAndro

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2016, 23:40:41 »
Burada önerilenlerin hepsini denedim. Midori gerçekten farklı ve güzel geldi. Ancak sanırım yine Firefox'la devam edeceğim. Bunun yanında Midori'yede alışmaya çalışıyorum.

Maxthon ise eğer ki chrome alt yapılı olması rahatsız etmiyorsa tercih edilebilecek bir tarayıcı.

Çevrimdışı sarptas

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • @ege.edu.tr
  • Dağıtım: Mint 18 (x64)
  • Grafik Kartı: NVidia GTX 760
  • İşlemci: Intel i7-4790K
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2016, 10:05:37 »
Merhaba,

Web tarayıcısı konusunda alışkanlıklar bize sunulan özellikleri göz ardı etmemize sebep olabiliyor pek çok durumda. Ben de bahsi geçen ve geçmeyen (SlimBrowser, SlimJet, Waterfox, Pole Moon, Yandex, Comodo Dragon, Comodo Ice Dragon,  Lunascape, TORCH, Safari, Dolphin, UC Browser, Avant Browser vb... ) pek çok tarayıcıyı denedim. Ben de Opera'yı tavsiye ederim. Chrome tabanlı olsa da kendi çizgisi ve özellikleri ile öne çıkıyor.

(1) Dahili reklam engelleme özelliği - Standart liste dışında istenilen içerik engelleme listesine abone olunabiliyor.
(2) Dahili başlangıç sayfası (SpeedDials)
(3) Güçlü eklenti desteği. Chrome'da olmayan ya da Google'ın izin vermediği eklentileri (örneğin video indirme) kurup kullanabilme.
(4) Senkronizasyon ile başlangıç sayfası, yer imleri, geçmiş, parola vb. tüm bilgilerin senkronizasyonu
(5) Batarya koruma özelliği (yeni eklendi)
(6) Dahili Haberler servisi - Tüm dünyadan yüzlerce içerik sağlayıcısından haberleri ve güncel yazıları o sitelere gitmeden takip edebilirsiniz.
(7) Dahili RSS Okuyucusu - Yeni eklenen bir özellik.
(8) İndirme yöneticisi Chrome'daki gibi altta değil Firefox gibi araç çubuğunda ve çok daha işlevsel
(9) Hız ve güvenlik özellikleri - Heap compaction ile çok daha düşük bellek kullanımı

En güncel Opera deneyimi için Opera Developer sürümünü tavsiye ederim; gayet stabil çalışıyor. Developer sürümü ve en güncel Opera bilgileri burada: https://www.opera.com/blogs/desktop/

Çevrimiçi mehmethanifi

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate & Xfce
  • Grafik Kartı: atı radeon
  • İşlemci: i5
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2016, 15:58:31 »
@sarptas teşekkürler..
operayı bende denemek istiyorum.
Önemli Olan Sevgi Saygı Anlayış

Çevrimdışı derek

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2016, 17:12:17 »
gnome kullandığım için genelde epiphany kullanıyorum. epiphany özellikle seviyorum.
kde geçtiğim zamanda qupzilla.
tavsiye ederim.

Çevrimdışı rafael

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: linuxmint 17.2
  • Masaüstü: xfce
  • Grafik Kartı: hp bütünleşik
  • İşlemci: i7
« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2016, 17:20:22 »
Merhaba.
Üç dağıtım, üç tarayıcıyı denedim. Linuxmint, Zorin, Manjaro üzerinde Firefox, Chromium, Operadeveloper. Firefox ve Chromium'un ilk açılışı 20 saniyede iken, Opera 2 saniyede açılıyor, masaüstündeki simgesine tıkladığımda. Açıldıktan sonra bir web adresine tıklamada Opera 1 saniyede açarken, Firefox ve Chromium birkaç saniye sallandıktan sonra açıyor. Üç tarayıcıda aynı eklentileri kullandım: Ublock, Umatrix, Disconnect, Flashblock (Flashcontrol veya Noflash).
Görüldüğü gibi arada çok fark var. Ben şahsen Firefox'u ilk çıktığından beri kullanırım, fakat Opera şu anda birkaç adım önde.
Yukarıda sarptas kardesimin değindiği gibi birçok ek özellik var Opera'da. Sonuçta, şimdilerde favorim Operadeveloper 41.0.23.15.

Çevrimdışı Liva

• Penguen
  • Basit Düzey Mint Kullanıcısı
  • Dağıtım: Mint 17.3
  • Grafik Kartı: AMD Radeon R4 and R5 Graphics
  • İşlemci: AMD A6 Quad Core 1.8 Ghz
« Yanıtla #14 : 12 Ağustos 2016, 20:12:57 »
Ben Midori tarayıcıyı çok merak ediyorum. Deneyimleyen oldu mu acaba? Hızlı çalışıyor mu?
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~