Gönderen Konu: KDE ve Uygulamalarını Silmek  (Okunma sayısı 1275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Boreass

• Çok Yeni Penguen
  • *
KDE ve Uygulamalarını Silmek
« : 29 Şubat 2016, 19:17:14 »
Merhabalar. Merak ettiğim için KDE yüklemiştim fakat hoşuma gitmedi ve Cinnamon ile devam ediyorum fakat Yazılım Merkezi'nden silmeme rağmen onunla gelen uygulamalar hala duruyor. Bunları nasıl kaldırabilirim?

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
Ynt: KDE ve Uygulamalarını Silmek
« Yanıtla #1 : 29 Şubat 2016, 21:09:48 »
Yazılım merkezinden kaldırdığınızda beraberinde gelen bütün uygulamaların silinmemesi normaldir. Bunu daha farklı bir yoldan yapmak daha güvenli olurdu.

Ancak bir zararları olacağını sanmam. Sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa kalabilirler.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2016, 21:13:03 Gönderen: minteger »

Çevrimdışı Boreass

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Şubat 2016, 21:58:45 »
Yazılım merkezinden kaldırdığınızda beraberinde gelen bütün uygulamaların silinmemesi normaldir. Bunu daha farklı bir yoldan yapmak daha güvenli olurdu.

Ancak bir zararları olacağını sanmam. Sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa kalabilirler.
Evet sorun teşkil etmiyorlar ama bilemedim. Kullanmadığım programın da orada olması çok hoşuma gitmez gibi. :D

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2016, 19:02:40 »
Evet sorun teşkil etmiyorlar ama bilemedim. Kullanmadığım programın da orada olması çok hoşuma gitmez gibi. :D

Gün gelir lazım olur. KDE bileşenleri programları " serindir , derindir şifa verir millete. " . :)