Gönderen Konu: web sitesi yapmak  (Okunma sayısı 1999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı derek

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
web sitesi yapmak
« : 06 Ocak 2016, 19:47:02 »
herkese iyi forumlar,

arkadaşlar, ben web sitesi yapmak ve bu işten para kazanmak istiyorum. size durumumu anlatayım;
ben çok asosyal biriyim.zorunda kalmadıkça insanlarla gezmeyi, konuşmayı sevmiyorum. fobilerim olduğundan değil, sevmiyorum. okulda bile hep tek takılırdım. hayatı da çok fazla ciddiye almazdım ta ki hayat bana sert bir tokat atana kadar. kısaca işsizsin dediler kız vermediler.
ben 2 senelik büro yönetimi mevzunuyum. yani okuldan  bilgisayar eğitimi alma gibi bir şansım yok. piyasa nasıl işliyor hiç bilmiyorum. anlayacağınız sıfırdan başlayacağım. bir kursa gidip sertifika alsam, buna insanlar değer veriyor mu?  hangi kursa gitmeliyim ? yoksa illaki bir devlet okulundan bilgisayar bölümü bitirmek şart mı? illa web sitesi yapmak değil, bilgisayarla olup para kazanabilceğim bir yol var mı? dedim ya asosyal biriyim. karakterime en uygun iş; bilgisayar. hangi dili öğrensem para kazanmam daha kolay olur? hayal gücüm geniştir, iyi şeyler tasarlayabilceğimi düşünüyorum. tabi hayalleri kodlara aktarmak zor olmalı. ama başka çarem yok. çok çıkmazdayım arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim.umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı Commodor

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: web sitesi yapmak
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2016, 00:18:49 »
İyi günler,

Google'dan Web programcısı olmak hakkında bir çok makaleye rastlayabilirsiniz.Web sitesi yapmanında bir çok çeşidi var.Bilgisayar Mühenisliği öğrencisi olarak şunu söylemeliyim ki bizim aldığımız diplomanın bile bu piyasada pek bir değeri yok.Sertifikasyon,diploma tarzı gereksiz belgelere pek takılmayın.Backend,frontend,html,css,php,asp.net vs.. gibi kelimeleri aratabilirsiniz ve tecrübeli kişilerin makalelerini okuyarak hedefinizi belirleyebilirsiniz.Şuan internette bununla ilgili çok geniş bir kaynak var hele ki ingilizce biliyorsanız en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.Eğer daha önce hiç ilgilenmediyseniz bu iş biraz zor olabilir.Ciddi bir emek ve zaman ister.Dediğim gibi blogları ve yazıları okuyarak genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz.ben sizin için şöyle bir örnek vereyim;
http://www.kodcuherif.com/profesyonel-web-tasarimci-olmak-icin-ne-yapmali.html

iyi şanslar
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2016, 00:19:52 Gönderen: Commodor »

Çevrimdışı motodoshi

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Fark Yaratın !
    • @onuryakan
    • onur.yakan1
  • Dağıtım: LinuxMint 17.01 Cinnamon
  • Masaüstü: LinuxMint Cinnamon varsayılan :)
  • Grafik Kartı: Nvidia GeForce 740M
  • İşlemci: intel core i5
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2016, 22:34:44 »
5 sene deneyim 6 programlama dili bilmek bu sektörde iş bulabilmek için standart haline gelmiş

diplomaya gelince sinema biletinden farkı yok sorduklarında var diyorsun olay bu " dpü bilgisayar programcılığı mezunuyum "

freelance olarak çalışabilirsin ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler üretebilirsin  tabi öncesinde programlama bilgisi lazım bunlar bence şunlar olmalı

javascript  , html , sql , c#

Çevrimdışı HocaXD

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce 920M
  • İşlemci: İntel Core i3
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2017, 10:18:38 »
herkese iyi forumlar,

arkadaşlar, ben web sitesi yapmak ve bu işten para kazanmak istiyorum. size durumumu anlatayım;
ben çok asosyal biriyim.zorunda kalmadıkça insanlarla gezmeyi, konuşmayı sevmiyorum. fobilerim olduğundan değil, sevmiyorum. okulda bile hep tek takılırdım. hayatı da çok fazla ciddiye almazdım ta ki hayat bana sert bir tokat atana kadar. kısaca işsizsin dediler kız vermediler.
ben 2 senelik büro yönetimi mevzunuyum. yani okuldan  bilgisayar eğitimi alma gibi bir şansım yok. piyasa nasıl işliyor hiç bilmiyorum. anlayacağınız sıfırdan başlayacağım. bir kursa gidip sertifika alsam, buna insanlar değer veriyor mu?  hangi kursa gitmeliyim ? yoksa illaki bir devlet okulundan bilgisayar bölümü bitirmek şart mı? illa web sitesi yapmak değil, bilgisayarla olup para kazanabilceğim bir yol var mı? dedim ya asosyal biriyim. karakterime en uygun iş; bilgisayar. hangi dili öğrensem para kazanmam daha kolay olur? hayal gücüm geniştir, iyi şeyler tasarlayabilceğimi düşünüyorum. tabi hayalleri kodlara aktarmak zor olmalı. ama başka çarem yok. çok çıkmazdayım arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim.umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Hocam bi blog kurup ordan ufak defek programların full sürümü ile paylaşım yapıp araya reklam sıkıştırarak iyi bir gelir elde edersin diye düşünüyorum
Banned.

Çevrimdışı dokmeefrail

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint
  • Masaüstü: cinnamon
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2017, 19:48:58 »
yaklaşık 10 yıldır php ile programlama yapıyorum. Bence önce wordpress joomla gibi hazır cms leri araştırın öğrenin özümseyin. Bu size zaman kazandırır. sonra html css jquery  öğrenirsiniz . sonra da php öğrenirsiniz.