Gönderen Konu: [Çözüldü] Dolphin çökmesi  (Okunma sayısı 904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdar

• Penguen
  • Dağıtım: linuxmint cinnamon 17.3 64 bit
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia geforce 210
  • İşlemci: İntel i3
[Çözüldü] Dolphin çökmesi
« : 17 Kasım 2015, 11:12:28 »
İyi günler olsun,
Az önce Youtube'dan indirdiğim bir .flv uzantılı videoyu izliyordum. Hemen belirteyim, videonun olduğu dizine gittikten sonra videoyu seçtim ve sağ tık ile "birlikte aç" seçeneğinden "vlc player" ı seçip videoyu oynatmaya başladım.
Videonun yarısına gelince, daha sonra izlemek üzere yarım bıraktım ve vlc player'ı kapattım. Kapatır kapatmaz da karşıma "dolphin çöktü" ekranı geldi.
Gelen ekrandaki yönergeleri sırasıyla uyguladıktan sonra Linuxmint'i yeniden başlattım. Linuxmint sorunsuz açılınca söz konusu videoyu yine vlc player ile oynattım. Ve bir süre daha izledikten sonra yeniden yarım bırakıp oynatıcıyı kapattım. Bu kez her şey normaldi. Yani karşıma "dophin çöktü" ekranı gelmemişti.
Acaba bu çökmenin nedeni ne olabilir? Zira daha önce de Youtube'dan indirdiğim .flv uzantılı videoları gerek Smplayer gerekse Vlc player ile sorunsuz izlemiş ve hiç "dolphin çöktü" ekranıyla karşılaşmamıştım.     
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2015, 16:46:12 Gönderen: serdar »

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Manjaro-Illyria 18.0 X64
  • Masaüstü: KDE
  • Grafik Kartı: GT 940MX
  • İşlemci: İ7 7500U
Ynt: Dolphin çökmesi
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2015, 14:48:49 »
herhangi bir veri kaybı söz konusu değil ise bu hatayı göz ardı edin zira bu tür hatalar KDE ortamında normal karşılanır.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı serdar

• Penguen
  • Dağıtım: linuxmint cinnamon 17.3 64 bit
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia geforce 210
  • İşlemci: İntel i3
Ynt: Dolphin çökmesi
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2015, 16:45:58 »
İyi akşamlar olsun,
meda, haklısınız. Pardus kullanırken de bu tür çökmeler olurdu. Veri yitimine gelince, herhangi bir kaybım olmadı bu konuda. Hatta ilgili videoyu dün akşam üzeriydi sanırım bir daha açtım ve "dolphin çöktü" diye bir uyarı almadım kapatınca.
İlginize teşekkür ederim.