Gönderen Konu: Cinnamon Masaüstü Ortamı 2.8 Sürümün Beta Testleri İçin Erken Duyurusu Yapıldı  (Okunma sayısı 1920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

  • Proje Sorumlusu
  • *****
  • İleti: 18862
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 20 & LMDE 4
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.6 & Xfce 4.14
  • Grafik Kartı: Nvidia GF 9500
  • İşlemci: AMD X3
Modern bir masaüstü deneyimini alışkanlıklarımızı değiştirmeden sunmak için yola çıkan Cinnamon Masaüstü Ortamının 2.8 sürümü için beta testleri ve hata bildirimleri amacıyla erken duyurusu yapıldı.

Uyarı : Cinnamon 2.8 resmi duyurusu ve yayınlanması bu ayın sonunu bulacak. Sürüm bu duyuru zamanına kadar "kararlı" kabul edilmemelidir.

Cinnamon Masaüstünün bu erken duyurusu, kararlı sürüm çıkmadan önce beta testleri ve hata bildirimlerinde bulunarak yardım etmek isteyen kullanıcılar içindir.

Eğer LMDE 2 Betsy ve Linux Mint 17.2 Rafaela sürümü kullanıyorsanız test ve hata bildirimleri için aşağıdaki şekilde Romeo (kararsız) deposundan Cinnamon 2.8 sürüme yükseltme yapabilirsiniz.

Bunun için önce APT önbelleği ile ilgili bir sorunu çözmek amacıyla aşağıdaki komut ile 00romeo dosyasını oluşturmanız gerekiyor. http://segfault.linuxmint.com/2015/10/early-access-to-cinnamon-2-8/#comment-320794

Kod: [Seç]
echo "APT::Cache-Start "104857600";" | sudo tee  /etc/apt/apt.conf.d/00romeo
Sonra Menüden Yazılım Kaynakları aracını  aratıp açınız.
Resmi Depolar bölümünden Kararsız Paketler (romeo) seçeneğini işaretleyiniz.

Sonra Yazılım Kaynakları aracını kapatıp Güncelleme Yöneticisini açınız ve Yenile/Tazele düğmesine tıklayınız. Bu şekilde paket bilgisi önbelleğini güncelledikten sonra, Güncelleme Yöneticisinde görünen yeni paketleri Güncellemeleri Kur düğmesine tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Kurulum sonrasında oturumu kapatıp açarak yeni sürümün etkinleşmesini sağlamasınız.

Geleneksel bir düzen, gelişmiş özelikler, kolay kullanım, güçlü ve esnek bir masaüstü deneyimi sunan Cinnamon masaüstünün 2.8 sürümü ile gelecek yeni özellikler ve hata düzeltmelerinin tamamı için buradaki Linux Mint Segfault geliştirici bloğununu ziyaret edebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2015, 18:01:12 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...