Gönderen Konu: HTTPS / Güvenli Bağlantı Hakkında  (Okunma sayısı 2835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
HTTPS / Güvenli Bağlantı Hakkında
« : 21 Eylül 2015, 21:08:56 »
Merhabalar,

Kısa bir kesintinin ardından, kullandığımız paylaşımlı IP adresi, özel IP adresine geçmiş, ayrıca anasayfa ve forum içinde SSL kurulumu gerçekleşmiştir. Tarayıcınızın adres çubuğundan da görecebileceğiniz üzere artık bağlantılarınız HTTPS protokolü üzerinden gerçekleşecek.

Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü Ortamı: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
Ynt: HTTPS / Güvenli Bağlantı Hakkında
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2015, 13:57:04 »
Teşekkür ederiz. Bu çok iyi olmuş. Paylaşımlı ip den kurtulunması çok sevindirici bir gelişme diye düşünüyorum. Ek bir maliyet oluşturursa bu gibi gelişmeler. Harçlığımdan fedakarlık edip destekte bulunmayı isterim.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2015, 22:15:33 »
Teşekkürler @minteger düşünmen yeterli, harçlığın cebinde kalsın bizim de böyle senin gibi düşünceli arkadaşları görünce yüzümüz gülsün kâfi.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı minteger

• Penguen
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2015, 21:12:44 »
Teşekkürler @minteger düşünmen yeterli, harçlığın cebinde kalsın bizim de böyle senin gibi düşünceli arkadaşları görünce yüzümüz gülsün kâfi.

Önemli değil. Harçlığımı kendim kazanıyorum. Haftada 45 saat çalışarak tabiki. Ancak forumun kurulumundan vb finansman ihtiyaçları nerden karşılanıyor ?

linuxmint Türikiye için soruyorum ?

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2015, 00:53:25 »
Forumun herhangi bir geliri veya sponsoru mevcut değildir.  Giderleri kendi imkânlarımızca karşılanmaktadır.

Çevrimdışı minteger

• Penguen
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2015, 23:03:57 »
Forumun herhangi bir geliri veya sponsoru mevcut değildir.  Giderleri kendi imkânlarımızca karşılanmaktadır.

Yani bu sponsorların genel olarak linux mint projesine desteği var. Bu nimetten türkiye sayfası ve forumu hatta diğer forumlar yararlan mıyor mu ?

http://www.linuxmint.com/sponsors.php

Sadece kendi katkılarınzlaysa gerçekten tebrik etmek lazım.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2015, 23:33:05 »
Yani bu sponsorların genel olarak linux mint projesine desteği var. Bu nimetten türkiye sayfası ve forumu hatta diğer forumlar yararlan mıyor mu ?

http://www.linuxmint.com/sponsors.php

Sadece kendi katkılarınzlaysa gerçekten tebrik etmek lazım.

Linux Mint projesinin sponsorları mevcut ancak ülkeler bazında destek sitelerinin bildiğim kadarıyla bundan herhangi bir kazanç veya geliri mevcut değil (en azından bizim değil).

Biz de sitenin masraflarını karşılayabilmek adına forumun header (üst) kısmında 1 adet google reklamı göstermeye başladık. Pek bir getirisi yok ama masraflara yeteceği görünüyor. Belki ileride sitemizi host edecek güzel bir hosting firması çıkarda sponsor olursa o zaman reklamlardan da kurtulmuş oluruz.