Gönderen Konu: Reklamlar Hakkında  (Okunma sayısı 4499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
Ynt: Reklamlar Hakkında
« Yanıtla #15 : 01 Eylül 2015, 17:35:04 »
Reklam görüntülenmediği taktirde görüntülenme ücretine tabi tutulmuyor, forumun en  alt (footer) kısmına eklersek, görüntülenmediği sürece, sayfanın yüklenmesi yeterli olmuyor. Zaten 1 (bir) adetten fazla reklam koymayı kesinlikle düşünmüyoruz. Amacımız maddi bir gelir sağlamak değil sadece sunucu ve site giderlerini karşılamak ve yukarıda belirttiğim gibi reklamlar beklenenden fazla gelir elde edildiği taktirde bu tutar Linux Mint geliştiricilerine bağış yapılacak.

Kaldı ki reklamlardan ne kadar gelir elde edeceğimizi de bilmiyoruz bu bir deneme ve test süreci diyebiliriz. Eğer sunucu masraflarını karşılamayacak kadar az bir gelir elde edersek kaldırırız, boşuna görüntü kirliliği yapmayız. 1 ayın ardından reklam görüntülenme, tıklanma ve elde edilen gelir verilerini de sizlerle paylaşıp devam edilip edilmemesi  konusuna hep beraber karar veririz diye düşünüyorum.

@erkolay , açık konuşmak gerekirse daha önce hiç reklam işleri ile uğraşmadık bu konuda pek tecrübeli olduğumuz da söylenemez. Google adsense ile çalışılabilir ancak oraya da site kabul ettirmek epey meşaketli ve uğraş gerektiriyor diye biliyorum ve ona ayıracak vaktimizin de pek olduğunu söyleyemeyiz. Zira hepimiz zaten çalışan insanlarız, buraya bile sosyal zamanımızdan ayırarak bakabiliyoruz.

Eğer bize yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız iletişim kurabiliriz.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı ssri

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Ubuntu 14.04 LTS 64-bit
  • Masaüstü Ortamı: Unity
« Yanıtla #16 : 01 Eylül 2015, 17:36:00 »
Reklamlar hiç rahatsız edici durmuyor açıkçası.Sorun olarak değerlendirmemek lazım.İsabetli olmuş böylesi.

Çevrimdışı erkolay

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • erkolay.com.tr
    • weblordnet
    • Webmaster
  • Dağıtım: Lubuntu 15.04 x64
  • Masaüstü Ortamı: LXDE
  • Grafik Kartı: Intel GMA
  • İşlemci: Intel P 2100
« Yanıtla #17 : 01 Eylül 2015, 18:50:04 »
@Danny arkadaş, wordego'yla tek konum ve mevcut yerleşim ile bin gösterim başına elde edebileceğiniz gelir 5-10 kuruş. Gerçekten 5-10 kuruş, abartı değil bu rakam.

Forumdaki etkinlikleri izleyince günlük sayfa gösteriminin 3-4 bin olduğunu tahmin ediyorum. Günlük toplam kazanç 15-40 kuruş olacak gibi... Yani bu rakamlar işinizi görür mü bilemem ama bence değmez. Tıklamanın wordego'da sizin için bir fonksiyonu yok. Ek bir getirisi yok yani.

Linuxmint.net.tr adsense onayı alamazsa hiç kimse alamaz. Domain sahibi kim ise whois bilgileri açık olsun, orada görünen ad, soyad ve iletişim bilgileri kullanılarak bir Google hesabı açın ve adsense başvurusu yapın. Gerisinde sorun çıkarsa alacağınız cevaba göre yardım ederim.

Onun dışında text link de alınabilir siteye. Yani hem Google adsense, hem de düzgün içerikli sitelere  text link.

Çevrimdışı yinemimail

• Penguen
« Yanıtla #18 : 01 Eylül 2015, 19:04:13 »
Ben de bir şeyler yazayım bari.

Açıkçası bu forumdaki sıcaklığı ve ilgiyi gördükten sonra kesinlikle söylediğiniz sebeplerden ötürü gelir elde edilmesini destekliyorum. ADBLOCK kullanmama rağmen sırf benim de katkım olması açısından gerekirse ADBLOCK'u kapatıp reklamları tıklamayı dahi düşünüyorum. Altı üstü birkaç dakikamı alacaktır; sizlerin bizlere ayırdığınız zamanı göz önünde bulundurunca birkaç dakikalık fedakarlığımız az bile kalır.

Fakat şu da var ki reklam gelirlerinin hiçbir getirisinin olmayacağını düşünmekteyim. Gerek birçoğumuzun reklam engelleyici kullanmamızdan, gerek birçoğumuzun reklamları tıklamayacağımızdan ve gerekse de reklam gelirlerinin artık eskisi gibi getirisi olmuyor. Kaldı ki bu forumun kullanıcıları belli bir kesimi oluşturduğu için pek büyük değil diye düşünüyorum.

O halde reklamdan daha farklı bir somut adımların atılmasını öneriyorum. Mesela Gold üyelik olabilir mi? Ayrımcılık mı olur? Veya Linux Mint Türkiye'ye yönelik bağış sistemi? Yok yok bunlar da olmaz. Aksi durumda dezavantajları olabilir biz üyeler açısından. Ve de durumdan haberdar olmayan yeni üyeler geldiğinde farklı algılanabilir.

Çevrimdışı Trpser

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 x64
« Yanıtla #19 : 01 Eylül 2015, 20:08:32 »
Şu anda sitede reklam görmüyorum.Bir sorun mu var?

Çevrimdışı erkolay

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • erkolay.com.tr
    • weblordnet
    • Webmaster
  • Dağıtım: Lubuntu 15.04 x64
  • Masaüstü Ortamı: LXDE
  • Grafik Kartı: Intel GMA
  • İşlemci: Intel P 2100
« Yanıtla #20 : 01 Eylül 2015, 21:06:02 »
Reklam kodları silinmiş. İyi olmuş.

Ben bir text link talebi için iletişim bilgilerimle mail attım @Danny arkadaş. Cevabını bekliyorum.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
« Yanıtla #21 : 02 Eylül 2015, 11:56:24 »
Dün şöyle bir gözlem yaptım, reklamları siteye eklediğimden kaldırdığım saate kadar görüntülenme sayısını önce güne, sonra ortalama olarak ay'a vurduğumda gerçekten pek bir gelir olmadığını fark ettim. Ben de boşu boşuna göz kirliliği yapmasın diye reklamları kaldırdım. Google adsense hesabımız aktif olursa, önümüzde ki günlerde google reklamları yayınlayabiliriz şimdi böyle reklamsız devam edelim. : )
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...