Gönderen Konu: Reklamlar Hakkında  (Okunma sayısı 4473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
Reklamlar Hakkında
« : 01 Eylül 2015, 13:12:04 »
Merhaba değerli arkadaşlar,

Yönetim olarak aldığımız karar doğrultusunda, forumda reklam görüntülenmeye başlanmıştır. Reklamlar sadece forumun header (üst) kısmında görüntülenmektedir. Bildiğiniz üzere Linux Mint Türkiye, kâr amacı ve maddi çıkar gütmeyen bir topluluktur, bu işi tamamen gönüllü olarak yapmakta ve hiç bir yerden bir kaynak ve gelir elde etmemekteyiz. Tüm sunucu ve site masrafları tarafımızdan karşılanmaktadır. Ancak burada reklamlardan elde edilen gelir ile sunucu ve site masraflarını karşılamayı ve gelir düzeyi bu meblağdan yüksek olur ise de kalan kısmı Linux Mint geliştiricilerine bağış yapmayı planlamaktayız.

Bu konuda sizlerin de görüş ve önerilerinizi almak isteriz, bu alanda yer alan reklamlar sizler için rahatsız edici bir unsur mudur ? Yoksa sunucu ve site masraflarının kalan payında Linux Mint geliştiricilerine bağış yapılmasını uygun görüyor musunuz ?

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Liva

• Penguen
  • Basit Düzey Mint Kullanıcısı
  • Dağıtım: Mint 17.3
  • Grafik Kartı: AMD Radeon R4 and R5 Graphics
  • İşlemci: AMD A6 Quad Core 1.8 Ghz
Ynt: Reklamlar Hakkında
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2015, 13:23:46 »
AdBlock caiz mi hocam? :) İsteyen engellemiş olur sorun olmaz diye düşünüyorum.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2015, 13:25:51 »
İsteyen tabi ki adblock kullanabilir, kimseye zorla reklam görüntüleyemeyiz sonuçta, dileyen arkadaşlarımız reklamları görüntüleyerek katkıda bulunur, dileyen arkadaşlarımız engelleyerek o şekilde kullanıma devam eder. 
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı gokhan09

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Fedora25,Mint18,Ubuntu14,ChromiumOS(neverware)
  • Masaüstü Ortamı: cinnamon,kde,mate,xfce
  • Grafik Kartı: Nvdia gtx960
  • İşlemci: intel i5-6400
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2015, 13:33:55 »
Çok iyi bir karar olmuş,destekliyorum ad block da kapalı,bize hizmet veren böyle değerli forumların bir şekilde masraflarını karşılaması için iyi olur elbette.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 20 & LMDE 4
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.6 & Xfce 4.14
  • Grafik Kartı: Nvidia GF 9500
  • İşlemci: AMD X3
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2015, 13:43:57 »
Talep edilirse Linux Mint global websitesinde yapıldığı gibi bu alandan elde edilen gelirleri ve bunlardan kaynaklı yapılan ödemeleri ve Linux Mint'in geliştirilmesine verilecek katkıya yönelik bağışları üyelerimizle ayrıntılı olarak da paylaşabiliriz.

Bizler böyle bir girişime topluluğa daha iyi hizmet olarak geri döneceğini düşünerek karar verdik. Bu hususla ilgili düşünceleriniz bizler için önemli, böyle bir işlemin hatalı olduğunu düşünüyorsanız bizlerle nedenleriyle birlikte paylaşırsanız bizi de aydınlatmış olursunuz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı ssri

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Ubuntu 14.04 LTS 64-bit
  • Masaüstü Ortamı: Unity
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2015, 13:53:07 »
Forum ve linux dünyası adına hayırlı olmasını dilerim.İyi çalışmalar.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı abdyek

• Penguen
  • Dağıtım: Ubuntu Studio 18.04
  • Masaüstü Ortamı: i3wm
  • İşlemci: i5 - 2. nesil
« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2015, 14:00:42 »
Merhaba,
Reklam sadece üst tarafta ve seviyeli olacaksa benim için bir sorun yok. Bazı forum siteleri işi abartıyor ve reklamlardan site görünmez hale geliyor. Reklamların olmamasını tercih ederim ama bu sitenin ve bu oluşumun devamlılığı için gerekiyorsa katlanırım.

Dip Not: Reklamlar seviyeli duruyor.  ;D

Çevrimdışı Liva

• Penguen
  • Basit Düzey Mint Kullanıcısı
  • Dağıtım: Mint 17.3
  • Grafik Kartı: AMD Radeon R4 and R5 Graphics
  • İşlemci: AMD A6 Quad Core 1.8 Ghz
« Yanıtla #7 : 01 Eylül 2015, 14:10:50 »
Reklam güzel olmuş. Elinize sağlık. (:
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Manjaro-Lysia 20.0 X64 KDE
  • Masaüstü Ortamı: KDE
  • Grafik Kartı: GT 940MX
  • İşlemci: İ7 7500U
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2015, 16:08:38 »
Reklamlar abartılmadan yapılırsa iyi olur. Hatta forum işlemesi için gerekirse forum üyeleri olarak biz de destek olabiliriz. :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı Conqueror

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: LMDE 2
  • Masaüstü Ortamı: Mate
  • Grafik Kartı: Intel HD Graphics 4600
  • İşlemci: i7-4800MQ
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2015, 16:13:13 »
Reklamlar abartılmadan yapılırsa iyi olur. Hatta forum işlemesi için gerekirse forum üyeleri olarak biz de destek olabiliriz. :)

Merhaba, ben de @meda'nın söylediğine pararlel bir şey yazıyordum; sunucu giderleri vs. toplamda ne kadar? Reklamdan ne kadar gelir elde edilmesi umut ediliyor?

Çevrimdışı Trpser

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 x64
« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2015, 16:34:25 »
Reklam mesajın bir parçası olarak görünmese,daha yukarıda,arama yerinin soluna eklense daha iyi olmaz mıydı? Hem daha az rahatsız edici olur hem de cevaplama ekranında da görünerek daha iyi katkı sağlar.Tabii bu benim fikrim,diğer forum üyeleri nasıl düşünür bilmiyorum.

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
    • Opyon Yazılım
  • Dağıtım: Linux Mint 19.3 Tricia
« Yanıtla #11 : 01 Eylül 2015, 16:41:38 »
Sayfanın en üstüne değilde en altına yerleştirilse daha iyi olur diye düşünüyorum. 
Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar..

Çevrimdışı Scipio

• Penguen
  • Dağıtım: Debian 9.9 Stretch
  • Masaüstü Ortamı: Gnome
  • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX850M
  • İşlemci: Intel i5-4200H
« Yanıtla #12 : 01 Eylül 2015, 16:50:56 »
Koyulan reklam boyut/kapladığı yer açısından rahatsız edici değil bence.

Forumun en üstünde olması daha iyi diye düşünüyorum. Altta olsa kim görüp tıklayacak?

Edit: Reklamın ilk mesaja geldiğini şimdi gördüm. Orası kötü olmuş evet. Konunun içinde değil de üstünde ya da altında olması daha iyi olur.

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
    • Opyon Yazılım
  • Dağıtım: Linux Mint 19.3 Tricia
« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2015, 16:52:46 »
Reklam gösterime bağlı olarak ücreti veriyorsa sayfanın tamamen yüklenilmesi yeterli. Görülmesi önemli değil. Ama tıklamaya bağlıysa iş başka tabi
Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar..

Çevrimdışı erkolay

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • erkolay.com.tr
    • weblordnet
    • Webmaster
  • Dağıtım: Lubuntu 15.04 x64
  • Masaüstü Ortamı: LXDE
  • Grafik Kartı: Intel GMA
  • İşlemci: Intel P 2100
« Yanıtla #14 : 01 Eylül 2015, 17:24:42 »
Reklam geliri elde etmek için pek isabetli bir yol tercih etmemişsiniz arkadaşlar. Wordego, zor kazandıran bir reklam firmasıdır. CPM (Gösterime Dayalı Reklam Modeli) reklam kullanacaksanız, o reklamın maksimum görüntülenme oranını sağlamak gerekiyor. Bir kere tek bir konumla çok düşük görüntülenme oranı gerçekleşir ve bu da gelirin çok komik rakamlarda olmasına neden olur. Başka reklam şansınız yoksa, üç konumda olmak üzere sabitlenmiş yerleşim yapmanız gerekir. Mesela solda 120x600, sağda 160x600 ve altta kayan yatay reklam reklam ebatlarından biri (468x60 veya 728x90 olabilir) Böyle çalışmazsanız, wordego işinize yaramaz.

Wordego'yu mevcut yerleşiminizle kullanmak demek sitenizi boş yere yormanız demektir. Piyasada gördüğüm en ağır reklam kodları Wordego'dadır. Sunucunuza ciddi yük bindirir. Sitenizin sayfalarının açılmasını çok geciktirir.

Reklam gösterime bağlı olarak ücreti veriyorsa sayfanın tamamen yüklenilmesi yeterli. Görülmesi önemli değil. Ama tıklamaya bağlıysa iş başka tabi

Tıklamalar Wordego'ya kazandırır, sitenize hiç bir ek getirisi olmaz.

Bu sebeplerle ya daha iyi (en çok kazandıranı ve en temiz kodlusu Google Adsense'tir) reklam firmaları ile çalışmanızı ya da site sahiplerine bannerile ya da text link verip aylık ödeme almanızı öneririm.

İsterseniz text link veya banner reklam alabilirim ben mesela.