Gönderen Konu: Kubuntu 14.04  (Okunma sayısı 2896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
Kubuntu 14.04
« : 18 Nisan 2014, 18:19:22 »

Alpha 1 sürümü 20 Aralık 2013 tarihinde duyurulan Kubuntu 14.04′ün final sürümü, Jonathan Riddell tarafından duyuruldu. KDE 4.13.0 masaüstü ortamıyla gelen sistem, 5 yıl uzun süreli destek LTS (Long Term Support) sunuyor. Riddell; 5 yıl boyunca desteklenecek Kubuntu 14.04 LTS’nin  2019 yılına kadar güvenli bir biçimde kullanılabileceğini söyledi. Önemli KDE yazılımları ve yeni sürümleriyle gelen sürüm; tüm Kubuntu güncellemelerini içeriyor. Sistem; Mozilla Firefox 28, Platform 4.13.0, Muon Discover 2.2, KDE Instant Messaging 0.8, Plasma Network Manager 0.9.3.3, KDE Connect 0.5 gibi paketlerle geliyor. Kubuntu 14.04 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Kubuntu 14.04 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

İndirme sayfası

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
Ynt: Kubuntu 14.04
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2014, 18:36:35 »
Ubuntu 14.04 LTS nin yayınlanmış olması bizide heycana soktu, bakalım linux mint nasıl bir politika izleyecek
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı kental

• Çaylak Penguen
  • **
  • Can sıkıntısı işte. Bir dala tutunamadık.
    • Kişisel Blog
  • Dağıtım: Linux Mint Cinnamon 18.1 64 Bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: ATI HD4850
  • İşlemci: Core 2 Quad
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2014, 19:46:25 »
Ben de Mint'i bekliyorum. Uzun süre destekli olacakmış. Cinnamon 2.2 ile birlikte gelse ne iyi olur.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2014, 20:16:22 »
Ubuntu 14.04 LTS nin yayınlanmış olması bizide heycana soktu, bakalım linux mint nasıl bir politika izleyecek

Umarım uzun süreli destek sürümü (LTS) Linux Mint 17 ile birlikte uzun süreli destek sürümleri dönemi açılır. Yine umarım bu da Ubuntu tabanlı sürümler yerine Debian GNU/Linux tabanlı sürümleri getirir. ;)

Ben de Mint'i bekliyorum. Uzun süre destekli olacakmış. Cinnamon 2.2 ile birlikte gelse ne iyi olur.

Başka türlü olmasını beklemek nahoş bir davranış olmaz mı? :)

Çevrimdışı Eludecraft

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: OpenSuSE/Chakra
  • Masaüstü: KDE
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2014, 21:14:17 »
Kubuntu için destek kesilmemiş miydi?
Çalışan sistemi bozmayacaksın ağa

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2014, 21:35:54 »
Kubuntu için destek kesilmemiş miydi?

Sanırım bunu kastettiniz Eludecraft. Bu, Kubuntu’nun tıpkı Xubuntu, Lubuntu ve Edubuntu gibi bir topluluk dağıtımı olarak gönüllülerin verdiği destekle hayatını devam ettirmesi anlamına geliyor ki durum budur. Canonical açısından bu, bir ticari karardır. Kubuntu’nun bir iş başarısı örneği olmadığı kanısındalarmış. Hepsi bu.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2014, 22:57:44 »

Umarım uzun süreli destek sürümü (LTS) Linux Mint 17 ile birlikte uzun süreli destek sürümleri dönemi açılır. Yine umarım bu da Ubuntu tabanlı sürümler yerine Debian GNU/Linux tabanlı sürümleri getirir. ;)

Başka türlü olmasını beklemek nahoş bir davranış olmaz mı? :)

Bize de amin demek kalmış :)
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus