Gönderen Konu: Linux Mint 17.x LAMP (Linux + Apache + Mysql + Php) Server Kurulumu  (Okunma sayısı 13200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
Ynt: Linux Mint 17.x LAMP (Linux + Apache + Mysql + Php) Server Kurulumu
« Yanıtla #15 : 28 Ağustos 2014, 12:29:17 »
Alıntı yapılan: elhamdulillah
@fortran info.php dosyasını /var/www/ dizininde oluşturduğumuzda ve info.php yi açtığımızda sayfada 404 Not Found hatası geliyordu.Ancak info dosyasını /var/www/html/ dizinine atarak bu sorundan kurtulmuş olduk.Sonra phpmyadmin'i kurduğumda kurulumda No'yu seçmeme rağmen yine 404 Not Found hatası geldi.Bundan da kurtulmak için /etc/apache2/apache2.conf dosyasına Include /etc/phpmyadmin/apache.conf satırını ekleyerek apache2 yi tekrardan başlatrak bu sorunda kurtuldum.

Şimdi diyeceğim bu farklılıklar mesela info.php yeri  /var/www/ değilde /var/www/html olması sadece Ubuntu 14.04 tabanlı dağıtımlar için mi geçerli yoksa hangi Gnu/Linux dağıtımı olursa olsun yine info.php dosyasının yeri /var/www/html mi olur?

Birde phpmyadmin in kurulumunda en son hayır dememe rağmen 404 Not Found niye geldi?Başka bir kaynakta baktığımda eğer phpmyadmin'de Not Found hatası gelirse sizin yazıda belirtmiş olduğunuz komutta bu sorundan kurtuluyoruz.Ama siz o komutu eğer "Eğer yanlışlıkla evet denilirse, düzeltmek için:" demişsiniz..Burda bir hata mı var yoksa ben mi yanlış anladım?

elhamdulillah, yukarıda da belirttiğim gibi konuyu, kaynağında yeniden düzenledim. Yukarıdaki metin yerine, oradan yararlanmanızı öneriyorum. Selamlar.

Alıntı yapılan: fortran
Yukarıdaki konuyu, kaynağında yeniden düzenledim. Yukarıdaki metin yerine, oradan yararlanmanızı öneririm.

Çevrimdışı psatha

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint
« Yanıtla #16 : 13 Kasım 2014, 00:37:59 »
merhaba bende yeniyim ama dediğin sorun benimde başıma geldi, onun için cevap yazmak istedim.
bilmiyorum konu kapandı mı, yoksa yeniden mi hortladı ama, belki başka yeni bir arkadaş gelirde sorarsa en azından bilgisi olur.
Ben bunların hepsini harfi harfine yapdım. Yalnız apache kurunca Anadizin olarak /var/www/html Gözüküyor.? bunu nasıl değiştiricem

/etc/apache2/sites-available/000-default.conf
DocumentRoot /var/www/html satırını
DocumentRoot /var/www
bu şekilde düzeltirsen sorun kalkıyor

Çevrimdışı ramo

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17
« Yanıtla #17 : 27 Aralık 2014, 16:57:32 »
Phpmyadminin en altında;
Kod: [Seç]
phpMyAdmin yapılandırma depolaması tamamiyle yapılandırılmadı, bazı genişletilmiş özellikler devre dışı bırakıldı.
mcrypt uzantısı eksik. Lütfen PHP yapılandırmanızı kontrol edin.diye bir uyarı var. Çözüm ne olabilir ?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate
« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2014, 17:16:36 »
@ramo, aşağıdaki komut ile php5-mcrypt paketini kurmayı deneyiniz.

sudo apt-get install php5-mcrypt
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı mstfoner27

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • Mustafa ÖNER
  • Dağıtım: Kubuntu 14.04
Arkadaşlar...
Eğer Linux'unuzda gedit adlı program yüklü değilse veya sildiyseniz Konsol ekranından da info.php dosyasını açıp düzenleyebilirsiniz. Bunun için;
Konsol (Uçbirim) ekranına şu komutları yazın;
sudo nano /var/www/html/info.php (info.php dosyasını oluşturmak için)
Enter tuşuna bastıktan sonra dosyamızı açmış oluyoruz ve;
<?php phpinfo(); ?> yazıyoruz ve Ctrl+X tuşuyla çıkıyoruz, dosyadan çıkarken dosya kayıt edilsin mi diye soracaktır e tuşuna basıp tekrar enter diyoruz ve info.php dosyamız hazır... Daha sonra web tarayıcımızın adres satırına;
localhost/info.php yazıyoruz ve php ile ilgili tüm bilgileri sayfamızda görüyoruz. Eğer info.php dosyası açlımazsa klasör izinlerini değiştirmemiz gerekir, o da olmazsa;
/etc/init.d/apache2 restart koduyla apache server'i yeniden başlatıyoruz...
Benim bu konuda bildiklerim bu kadar, kendinize iyi bakın... :)
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2015, 22:56:14 Gönderen: mstfoner27 »
Her nefis Linux'u tadacaktır... :)

Çevrimdışı muzminhasta

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint 17.1 Mate
@ramo, aşağıdaki komut ile php5-mcrypt paketini kurmayı deneyiniz.

ramo nun karşılaştığı sorunun aynısı ile bende karşılaştım. Bunun herhangi bir çözümü ile karşılaşan yok mudur? https://phpmyadmin-turkish.readthedocs.org/tr sayfasını didik didik ettim ama bulamadım arkadaşlar. Yardım lütfen.

Çevrimdışı muzminhasta

• Çok Yeni Penguen
  • *
Phpmyadminin en altında;
phpMyAdmin yapılandırma depolaması tamamiyle yapılandırılmadı, bazı genişletilmiş özellikler devre dışı bırakıldı.
mcrypt uzantısı eksik. Lütfen PHP yapılandırmanızı kontrol edin.diye bir uyarı var. Çözüm ne olabilir ?

Bu konu ile ilgili kimsenin bir çözüm önerisi olmayacak mı acaba?

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 - 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon - Mate
Bu konu ile ilgili kimsenin bir çözüm önerisi olmayacak mı acaba?
Burada şu komutları deneyin demişler:
sudo ln -s /etc/php5/conf.d/mcrypt.ini /etc/php5/mods-available
sudo php5enmod mcrypt
sudo service apache2 restart

Çevrimdışı muzminhasta

• Çok Yeni Penguen
  • *
@karakartala teşekkürler yanıtın için. mcrypt ile ilgili sorun giderildi. "phpMyAdmin yapılandırma depolaması tamamiyle yapılandırılmadı, bazı genişletilmiş özellikler devre dışı bırakıldı." ile ilgili de yardımcı olabilir misin? 

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
@karakartala teşekkürler yanıtın için. mcrypt ile ilgili sorun giderildi. "phpMyAdmin yapılandırma depolaması tamamiyle yapılandırılmadı, bazı genişletilmiş özellikler devre dışı bırakıldı." ile ilgili de yardımcı olabilir misin?
@Butterfly'dan rica etsek, bu soru için yeni bir konu açılsa daha iyi olur. Şurada yazana göre uyarının devamında buraya tıklayın şeklinde bir ifade olması gerek. O kısmı da payalaşabilir misiniz?

Çevrimdışı mucit

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: ubuntu
Tüm adımları sırası ile uyguladım fakat PhpMyadmin sayfasına giremiyorum  404 veriyor. Her ihtimale karşı cofig dosyasını include ettim fakat yine seğişen bir şey olmadı :/

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 18 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate
Burasını da incelemiş miydiniz?
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı mucit

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: ubuntu
Burasını da incelemiş miydiniz?

Cevabınız için teşekkürler , malesef sonuç alamadım .

Edit : Özür dileyerek düzeltiyorum.

sudo ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www/html/phpmyadmin
Bu komutta sanırım yol atama komutu oluyor ki  :

/var/www/html/phpmyadmin
yukarıdaki kısımdan
/html/ kısmını çıkarmadan yol kurmuşum. Tekrar düzeltilip yol kurulunca Phpmyadmine başarılı giriş yaptım. İlginize teşekkürler.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2015, 20:12:50 Gönderen: mucit »

Çevrimdışı flycat

• Çok Yeni Penguen
  • *
burada anlatılan php server kurulumu cinnamon versiyonu için farklı mıdır?aşağıdaki sonucu alıyorum

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
burada anlatılan php server kurulumu cinnamon versiyonu için farklı mıdır?aşağıdaki sonucu alıyorum

Çıktıları lütfen code etiketi içinde paylaşınız. Resim silinde gönderdiğiniz ileti havada kalacaktır. Sanırım paket adını yanlış girmişsiniz. msql değil mysql-client olacak.