Gönderen Konu: Linux konusunda kendimizi geliştirmek için bazı öneriler  (Okunma sayısı 1695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cmertkucuk

• Penguen
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: KDE
Linux konusunda kendimizi geliştirmek istiyoruz  merakımız var ancak hangi yoldan gideceğimizi kendimizi nasıl geliştireceğimizi bilmiyoruz

benim önerim forumda bize profesyonel yardımda bulunanlar,proje sorumluları,forum yöneticisi vs....  Linux da kendimizi geliştirmemiz konusunda bize yardımcı olabilirler   
bu işin nasıl yapılacağı kısmında da bir önerim var 

forumlarda sorunlarımıza yanıt buluyoruz bu kısım tamam ama kendimizi geliştirme kısmında yeterli değil bence
şöyle yapılabilir

forum da kendimizi geliştirmemiz için bir bölüm yada platform eklenerek  bize profesyonel yardımda bulunanlar,proje sorumluları,forum yöneticisi vs....  kendini geliştirmek isteyen kullanıcılara nasıl kendini geliştirebileceği hakkında bilgi verebilir ( ders verebilirler  bize kendimizi geliştirmemiz konusunda projeler ödevler  vs   verilebilir)

sizin kullandığınız çeşitli bağlantıları linkleri dosyaları  arşivinizi paylaşabilirsiniz ...

aynı platformda bir bölüm daha oluşturulup
hikayenizi paylaşıp nasıl başladınız kendinizi geliştirmek için neler yaptınız hangi yollardan geçtiniz nelerle karşılaştınız ne kadar zamanda olgunlaştınız vs.... hikayenizi ve önerilerinizi paylaşıp bizlerin bilgilenmesi  sağlanabilir.

bu konuda ne düşünüyorsunuz geri bildirim  yaparsanız sevinirim.

Düzenleme : Büyük fontlar, diğer fontlar ile aynı puntoya getirildi.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2015, 02:43:31 Gönderen: Danny »
ϜϓſϞ EY TÜRK!
Üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir TİTRE ve KENDiNE DÖN !
(Bilge Kağan)ϜϓſϞ

Çevrimdışı mozhan

• Yeni Penguen
  • *
    • @mrozhan
  • Dağıtım: Arch Linux
  • Masaüstü: Gnome Shell & i3
  • Grafik Kartı: Ati
  • İşlemci: i5
Ynt: Linux konusunda kendimizi geliştirmek için bazı öneriler
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2015, 02:14:53 »
Bence gayet güzel bi fikir iyi bi forum etkinliği olabilir

Çevrimdışı Liva

• Penguen
  • Basit Düzey Mint Kullanıcısı
  • Dağıtım: Mint 17.3
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: AMD Radeon R4 and R5 Graphics
  • İşlemci: AMD A6 Quad Core 1.8 Ghz
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2015, 13:11:38 »
Bunun biraz "uçuk" bir şey olduğunu düşünüyorum açıkçası. Linux Mint ekibi zaten sınırlı sayıda ve konulara ancak yetişiyorlar. Onların da kendilerine biraz vakit ayırması gerek diye düşünüyorum. Misal dün gece 12'den 2'ye kadar benim sorunlarımla uğraştılar Allah razı olsun. Hal böyleyken de biraz zor olacağını düşünüyorum ben açıkçası.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

Çevrimdışı ertanx

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon x64
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.6
  • Grafik Kartı: APU Radeon R7
  • İşlemci: AMD A10-7870K
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2015, 17:01:26 »
Aynı kriz durumunu bende yaşadım ve hala devam ediyorum. Mint 17.2 nin TR kullanıcı klavuzunun çıkmasını bekliyorum. A'dan Z'ye okuyacağım. Bireysel olarak  kendimizi geliştirmek istiyorsak bol bol okumalı ve okuduğumuzu uygulamamız lazım, ben şahsen öyle yapıyorum.  Linux'a merak salınca temel kavramlar, dağıtımlar ve özelliklerini okudum. Giriş seviyesi Ubuntu Wiki'yi okudum. Şiddetle tavsiye ederim. İçerik Türkçe ve anlaşılır. Google'den bol bol Linux araştırdım. Özellikle içinde veri olmayan eski notebok bilgisayarıma Mint kurdum. Bol bol kurcalıyorum. Doğal olarak Windows'tan kalma alışkanlıklarımın karşılığını Mint'te arıyorum. Kurcalaya kurcalaya öğreneceğim heralde. En son sh uzantılı dosyalar nasıl kurulur onu araştırıyordum :)

Sonuçta bireysel çaba ve  okumadan olmuyor. Zaten kilitlendiğimiz noktada foruma danışıyoruz. Forum yöneticileride sonuçta ticari bir durum sözkonusu olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden herkesin elinden geldiği kadar desteği var. Mint ve forum benim için başlangıç..

Çevrimdışı mozhan

• Yeni Penguen
  • *
    • @mrozhan
  • Dağıtım: Arch Linux
  • Masaüstü: Gnome Shell & i3
  • Grafik Kartı: Ati
  • İşlemci: i5
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2015, 19:41:58 »
Eğer ingilizceniz yeterli düzeyde varsa ben kesinlikle Arch Linux un wikisine bakmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı newcamd2807

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2015, 15:51:50 »
bende merak ettiğim için eski laptopa linux mint kurdum. bir yerden başlamak lazım. kurcalaya kurcalaya öğreneceğim.

Çevrimdışı sellami

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • MayaSoft (Selami)
    • Ubuntu Türkiye
  • Dağıtım: Ubuntu Mate & Linux Mint Debian
  • Masaüstü: Mate
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2015, 00:53:47 »
Etkinlik yapmayı planlıyorsanız yer sağlarım haber vermeniz yeterli. Yöneticiler kullanıcılara ders vermek istiyorsa Kadıköy'de bunun içinde ücretsiz yer ayarlayabilirim.

Çevrimdışı Depresif

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.2
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: GeForce 9400 GT
  • İşlemci: Celeron 2.50 GHz
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2016, 05:17:05 »
Linux hikayemizi paylaşma fikrini sevdim. Yöneticilerin bi bölüm oluşturmaları yeterli olur bence. Herkes hikayesini paylaşır ve gelişmelere göre günceller. Fena da olmaz.

Çevrimdışı agabeg

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint KDE 18.1
Linux Mint konusunda Knedimizi geliştirme..
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2017, 07:53:36 »
Merhabalar. Linux Mint KDE 18.1 kullanıyorum daha doğrusu yeni kullanmaya başladım.. Linux hakkında çok fazla bir şey bilmiyorum doğrusu.. sadece okul zamanları hocamız Debian göztermişti.. Linux mint hakkında kaynak önerebilirmisiniz.. yoksa diğer dağıtımların kitapları yeterli olurmu.. Mesela Kim korkar Linux'dan isimli kitapda Mandriva alnalıtılyor.. o kaynağı takip etsem acaba mint için yeterli olurmu.. Şimdi'den Teşekkür ediyorum..