Gönderen Konu: Çok Yavaş Açılıyor  (Okunma sayısı 5220 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zul4

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.1 Rebecca
Ynt: Çok Yavaş Açılıyor
« Yanıtla #15 : 02 Şubat 2015, 15:12:40 »
Gub varsayılan dosyasında böyle yazıyorsa, aşağıdaki komut ile grub ayar dosyasını güncellemeyi dener misiniz?

Kod: [Seç]
sudo update-grub

Yaptığım her değişiklik sonrası bu kodu yazıyorum zaten. Şimdi grub dosyasını varsayılan eski değerlerine getirdim yine yaptım olmadı.
Bir arkadaş Hdd'yi boot sırasında sona alıp, 2 shift tuşuna da aynı anda hızlıca basarak bu menüye anca ulaşabilmiş(söylediğine göre o da benim gibi 2 saat uğraşmış)

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #16 : 02 Şubat 2015, 16:33:52 »
Dosya içeriğine bir bakalım.

Kod: [Seç]
cat /etc/default/grub
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı zul4

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.1 Rebecca
« Yanıtla #17 : 03 Şubat 2015, 01:50:06 »
Artık çok geç, maalesef. Sırf grub menüsü gelsin hemde yeniden kurarsam daha iyi olur diye bilgisayara format atıp ilk önce Windows kurdum yanına Linux Mint kurayım dedim ortalık birbirine girdi, forumlarda yazan yöntemleri denedim ama bir türlü olmadı.(Bir türlü Windows'un yanına kuramadım, bu kadar kıskanç bir sistem olduğunu bilmiyordum :))  En sonunda Windows'u da bozdum diyebilirim.(Aşırı yavaşlama oldu önceden yoktu)Her neyse artık tekrar sıfırdan temiz bir format atıp sadece Windows ile devam etmek kalıyor bana :) Hayır ne zaman Linux 'u deneyim desem bana hep binbir türlü sıkıntı çıkarıyor, windows'dan çok daha sıkıntılı bir sisteme dönüşüyor benim için. Belki de Linux bana ısınamadı :)   Belki uzun ve boş vaktim olduğu bir dönem tekrar denerim, sorunu çözmek için toplam bir hafta geçti ve maalesef çözülmedi. Yardımlarınız için teşekkürler.