Gönderen Konu: [Çözüldü ] LinuxMint 17.1 cinnamon kurulu bilgisayar kendiliğinden reset atıyor  (Okunma sayısı 1805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Behlül Becit

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme.
Selamlar,
Eski bir HP pavilion dv 6000 seri nvidia ekran kartlı 32 bit dizüstü bilgisayarın SSD hard diskin bir bölümüne (diğer bölümde Kubuntu 14.05 yüklü) 17.1 cinnamon mate sürümü yükledim.
Bilgisayarı ayrıca laptop soğutucu aparatı ile birlikte kullanıyorum.
Tüm güncellemeler yüklenmiş durumda. Bilgisayarı kullanırken bir sorunla karşılaşmıyorum,
Ancak Firefox ile bağlanıp online flash bir oyun açıp oynarken ve oyun açık vaziyette iken yine firefox ile internette gezinip youtube vs. flash içeren sitelere bakarken sistem birden donuyor hiç bir tuş maus dahil çalışmıyor ve 10 saniye içinde kapanıp kendiliğinden yeniden başlıyor ve grub ekranından LinuxMint'i seçmem gerekiyor.

« Son Düzenleme: 26 Aralık 2014, 14:05:58 Gönderen: Behlül Becit »
LinuxMint 17.1 Cinnamon, Kubuntu 14.04

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Deepin - 15.6
  • Masaüstü: Deepin
  • Grafik Kartı: GTX 960M
  • İşlemci: İ7 6700HQ
Sorunun flash player olup olmadığını  anlamak için: sistem mimarinize (32 / 64 Bit ) uygun sürümü yükleyin.
https://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/desktop/index.html  En güncel flash player sürümünü kullanır. 
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19 & LMDE 2
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8 & Mate 1.20
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Behlül Becit

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme.
Konuya çözüldü etiketi eklemek istiyorum ancak  ilk iletimi değiştir dedikten sonra konunun solunda [Çözüldü] etiketi görünmüyor. 
Konu başlığına  manuel kendim yazdım.
Bilgilerinize
LinuxMint 17.1 Cinnamon, Kubuntu 14.04