Gönderen Konu: Bazı Programlar İçin Yükleme Sorunu (Yandex Disk & Youtute-dl)  (Okunma sayısı 3223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı x agent

• Çok Yeni Penguen
  • *
Bazi programlarda yukleme problemi yasiyorum .1.google earth programini yazilim yoneticisinden indirip kurdum fakat bir sonuc alamadim. Daha sonra programi google in sitesinden indirip kurdum.Programin kisayolu baslat menusu icerisine gelmedi dolayisiyla programi calistiramadim. daha sonra terminalden sudo apt-get install googlecl komutu ile kurdum fakat bu seferde uygulamayi actiktan 1 sn sonra uygulama kapaniyor.                                                                                                                                                                                                               [       2.bazi programlar ister yazilim yoneticisinden ister orjinal sitesinden isterse snyaptic paket yoneticisinin icerisinde bulunan hazir paketlerden kurulsun baslat menusunde kisayol olusmuyor.dolayisiyla uygulamalari calistirmak masaustune kisayol olusturmak da mumkun olmuyor. yandex disk ve youtube-dl bu orneklerden benim gordugum 2 tanesi yazilim yoneticisi icerisindeki 71000 den fazla uygulamadan kac tanesi bu sekilde bilemiyorum.Sorunun cozumu icin gorus ve onerilerinizi bekliyorum.Tesekkurler

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
  • Dağıtım: Manjaro Deepin
  • Masaüstü: Deepin DE
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
  • RAM: 16 GB
youtube-dl terminal temelli bir kullanıma sahip. Kullanmadığım için nasıldır bilmiyorum. Yandex.disk'i ise Webdav hizmetiyle kullanabilirsiniz.

http://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=48.0
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı x agent

• Çok Yeni Penguen
  • *
Tesekkurler. Fakat Yandex disk webdav hizmeti ile kullanildiginda online olmayi gerektiriyor. cevrimdisi sekilde dosyalarin takibini yapamiyorsunuz.Yine de sagolun.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
@Xagent, aynı konu içinde birden fazla soru/sorun hakında konuşmuyoruz.
Açtığınız yeni konularda bu hususa dikkat etmenizi rica ederiz.

Yandex disk ile ilgili burada bir araçdan bahsedilmiş. Nemo, Caja, Thunar, Dolphin ve Nautilus dosya yöneticileri için desteği varmış. Aşağıdaki komutlar ile YD-tools uygulamasını kurmayı deneyebilirsiniz.

Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:slytomcat/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install yd-tools

Youtube-dl grafik arayüzü için burayı inceleyiniz.

Google Earth sorunu ile ilgili başka bir konu açınız.

Uçbirimden çalışan uygulamalar için menüde herhangi bir kısayol oluşmaz.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2014, 13:47:26 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı x agent

• Çok Yeni Penguen
  • *
Afedersiniz forum kurallari hakkinda yeni yeni bilgi sahibi oluyorum. Yavas yavas ogrenicegim. problemler birbirine benzerlik gosterdigi icin tek seferde ifade ettim. Yardimlariniz icin sagolun

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
@x agent, rica ederiz. Yandex disk ve Youtube-dl ile ilgili sorularınız cevap buldu ise konu bağlığını düzenleyip başına [Çözüldü] etiketi eklerseniz kilitleyebiliriz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı x agent

• Çok Yeni Penguen
  • *
evet sagolun sorun cozuldu basliga hemen ekliyorum.